Бенкет під час чуми, Або чому Ковалюк так боїться сайту БукІнфо

Сьогодні перший заступник голови Чернівецької ОВА Богдан Ковалюк провів нараду з головами територіальних громад Чернівецької області. В порядку денному заходу – забезпечення бюджетного процесу в області (ми ще повернемося до цього питання – ред.), організація роботи щодо внутрішньо переміщених осіб на довгострокову перспективу, про закінчення навчального року та проведення цьогорічної вступної кампанії, а також про оздоровчу кампанію, як її бачить нинішнє керівництво ОВА.

Все б нічого, але несподівано для присутніх голів територіальних громад виникло ще одне питання, яке не внесли в порядок денний – засудження публікацій інформаційного порталу БукІнфо та його керівника, які посміли на підставі отриманих документів викрити корупційні оборудки у воєнний час керівництва обласної військової адміністрації, посадовців різних рангів та наближених до ОВА сумнівних осіб, що набуло величезного резонансу не лише на Буковині, але й далеко за її межами.

Богдан Ковалюк чомусь вирішив, що його інтерпретація скандальних публікацій та порушених кримінальних проваджень щодо зловживань з іноземною гуманітаркою, а їх нагадаю, лише за офіційною інформацією обласної прокуратури, порушено вже не менше семи, мала б переконати присутніх голів територіальних громад у тому, що це все блеф і політичні ігри недоброзичливців з метою зняти голову ОВА Осачука з посади, а БукІнфо та її керівник просто цинічні журналюги, які «за 50, 100 чи 200 баксів» напишуть все, що завгодно.

Богдан Ковалюк. Фото Чернівецька ОВА

Насправді це смішно. Смішно, що Богдан Ковалюк «баксами» міряє все по собі. Смішно, що це у нього чи не єдиний «аргумент» на оприлюднені документи (!) інформаційним порталом. Смішно, що він вважає керівників громад повними ідіотами, якщо думає, що його версія переконає їх, досвідчених управлінців, повірити у чесність команди Осачука.

І саме тому, водночас, стає соромно за професійний рівень цієї команди «УХ», яка замість того, щоб робити свою роботу прозоро і чесно, припинити дерибан бюджетних коштів та намагатись очиститись від своїх численних проколів та кола корупціонерів, намагається знайти крайніх у своїх проблемах.

Богданові Ковалюку не дано зрозуміти в силу своїх професійних та інтелектуальних здібностей, що існують речі, які не можуть продаватися за жодні гроші. Йому таке просто не вкладається в голові. Він не може зрозуміти, що просто писати правду і викривати зловживання та корупцію - це пряме завдання кожного порядного засобу масової інформації. Тим більше у воєнний час, коли наші захисники гинуть на фронті, а тилові щурі наживаються на війні.

Втім, ми розуміємо, що звикнувши жити в системі корупційних координат, важко просто вийти за їх межі та просто так змінити свою звичну «зону комфорту» навіть у час війни.

Проблема в тому, що діюча обласна влада в особі Сергія Осачука, Богдана Ковалюка, Артура Мунтяна та багатьох інших посадовців мислить категоріями глибокого пост-совка та діє його методами, змінивши лише зовнішній антураж на модні костюми, сучасні автомобілі та смартфони. І це в час, коли світогляд більшості буковинців вже давно не совковий, а європейський. Вони чудово бачать і розуміють всю недолугість та професійну непридатність цих керівників і справедливо обурюються кожним черговим проколом.

Тому не варто кивати на дзеркало і говорити сьогодні панові Ковалюку про те, що це якась спеціально «організована кампанія дискредитації влади із залученням правоохоронців» (як казав на нещодавній пресконференції Сергій Осачук, ще й з агентами ФСБ) хоча б тому, що порушено кримінальні провадження, де документально доводиться численні зловживання влади. Причому, провадження порушувалися, незважаючи якраз на тиск того ж Осачука-Ковалюка. До честі правоохоронців, кримінальні провадження такого серйозного рівня, що викладені там факти не викликали жодних сумнівів у суду дати дозвіл на обшуки в кабінетах Ковалюка, Мунтяна, Чорного та інших посадовців обласної військової адміністрації.

Тому, як кажуть розумні люди: не створюйте прецедентів – не буде кримінальних проваджень. Все дуже просто. Втім, за скоєне таки доведеться відповідати.

А тепер про новий «зашквар» команди Осачука.

Незважаючи на застереження обласної ради ще на початку російської агресії на адресу ОВА щодо витрачання бюджетних коштів у воєнний час, 6 травня Сергій Осачук видав розпорядження про виділення 2 мільйонів гривень на потреби свого апарату. А конкретно - на закупівлю комп'ютерів, канцтоварів та погашення заборгованості за комуналку.

Тобто у час, коли весь український народ, навіть пенсіонери та діти по копійці збирають на армію, Сергій Осачук та Богдан Ковалюк, на якому він поклав контроль за виконанням цього розпорядження, дозволяють собі розкіш витрачати бюджетні гроші на комп'ютери яких, і так в адміністрації валом, та на скрепки, папки, степлери, ручки, олівчики, файли тощо.

Мало хлопцям гуманітарки, треба ще нагріти руки на канцтоварах - швидкоплинному ліквідному матеріалі, який не підлягає серйозному обліку і процедурі списання.

І це все, користуючись воєнним станом і правом витрачати бюджет в обхід обласної ради. Нагадаю, мова йде про 2 мільйони державних гривень.

А позиція депутатів була такою: "Враховуючи численні фінансові проблеми життєдіяльності Буковинського краю, нагальні для розв'язання у поточному році, депутатським корпусом Чернівецької обласної ради при затвердженні обласного бюджету Чернівецької області на 2022 рік відхилено прийняття програми підтримки апарату та структурних підрозділів Чернівецької обласної державної адміністрації за рахунок коштів обласного бюджету", - йшлося у депутатському висновку.

Причому, згадані 2 мільйони, використовуючи воєнний стан, без погодження з обранцями краю, мають намір виділити "за рахунок зменшення видатків обласного бюджету, передбачених на заходи у сфері освіти, культури і спорту, що переведені в режим жорсткої економії".

Виходить, не подіяло на свідомість, пане Ковалюк? Ні депутатська позиція, ні війна, ні порушені кримінальні справи. Хоча цей тривожний дзвіночок вже почав лунати, як потужний дзвін.

Висновки робіть самі, шановні читачі…

Сергій ЗАРАЙСЬКИЙ, БукІнфо (с)

P.S. Після публікації цього матеріалу у мережі Фейсбук з"явився аудозапис з фрагментом наради Богдана Ковалюка з головами територіальних громад області. Можете послухати:

Як пише Фейсбук-сторінка “БЕЗумний реаліст”, виявляється, цілий перший заступник голови Чернівецької обласної військової адміністрації Богдан Ковалюк зі своєю "гоп-команією" (по іншому важко назвати) публічно (!) демонстрував головам громад… відео 2013 року з провокацією, влаштованою запроданцями і регіоналами зі спробою підкупу одним з відомих на той час одіозним скоморохою Довганичем проти головних редакторів БукІнфо, газети "Час" та сайту Букньюс. До речі, вусатий З. в цей час сидів у машині і дистанційно керував прихованим записом. Провокація продано-ригів провалилася. За кілька місяців відбулася Революція Гідності і поліція взяла за дупу Довганича, який здав правоохоронцям всіх своїх компаньйнів і щиро розкаявся, в обмін не порушувати кримінальне провадження.

Справді, пане Ковалюк, це агонія. Агонія корумпованих нуворишів в обласній владі, які не можуть вигадати нічого іншого, як витягати на білий світ гнилі, нафалінові провокації проти журналістів і демонструвати їх поважним керівникам територіальних громад області. Це ще раз свідчить, якого поля ви ягода і як вас реально дістала правда БукІнфо. А далі ж буде )


 Купити квартиру в Чернівцях
Коментарі:
Більше новин по темі:
Не пропускайте важливих новин!
Увімкніть сповіщення, та отримуйте новини моментально після публікації