Архівні новини зі старого сайту в процесі переносу, тому тимчасово зображення будуть недоступні. Вибачте за незручності

«Дострокових виборів не оминути. Ми будемо цього вимагати», - Давид Сакварелідзе

  • 8191
ТАКА ПОЗИЦІЯ /

Колишній заступник Генерального прокурора України, грузинський політик Давид Сакварелідзе вважає, що дострокових виборів в Україні не оминути. Про політичні плани в Україні та на Буковині він розповів у розмові з кореспондентом БукІнфо, перебуваючи з візитом у Чернівцях у вівторок, 8 листопада.

- Пане Давиде, розкажіть про вашу нову політичну силу? Чи не стане вона опозиційною до теперішньої влади, зокрема до президента Порошенка?


- Порошенко є представником нинішньої влади, він є обличчям країни. І йому це, мабуть, не сподобається. У нього був шанс використати до кінця і нашу команду, і Міхаєла (Саакашвілі – ред.), але, на жаль, цього не відбулося.

- З якими українськими політичними силами вбачаєте можливу співпрацю?

- Подивимось. Це можуть бути будь-які, що поділятимуть ту ідеологію, ті цінності, які ми сповідуємо. Ми не зациклені наразі на якихось політичних партіях. Є дуже багато, десятки тисяч активних людей, які мають бажання об’єднуватися і боротися за нову Україну. Тому я не бачу в цьому якихось ключових проблем. Все покаже майбутнє і подальші дії.

- Чи знаєте когось з буковинських політиків? Хто зможе стати опорою для вашої партії в Чернівецькій області?

- Є дуже багато цікавих людей. В тому числі й ті, які сьогодні нас зустріли й нам допомагають. Я не буду називати їхні імена, прийде час і вони самі про себе заявлять. Я не буду забігати наперед. Цих людей ви напевне знаєте.

- Питання про дострокові вибори. Чи вважаєте вони будуть в Україні?

- Так, вони будуть. Оскільки два клани сьогодні, які змовилися у Верховній Раді, це БПП і Народний фронт, в яких взагалі нема довіри, чомусь вирішили, що виборів не буде. І це наперекір волі народу, перед яким нагло й обезбашено декларують мільйони в готівці замість реформ, замість руху вперед. Це велика трагедія. І, звичайно, народ цього не стерпить. Парламент, який не підтримує владу, і навпаки – влада, в якої нема підтримки від парламенту, така система апріорі не може існувати. Політична криза, конституційна криза повинні вирішитися чи в одну, чи в другу сторону.

- На вашу думку, за яких умов буде оголошено дострокові вибори?

- Подивимось. Не будемо загадувати, але ми будемо вимагати, оскільки основне, це політична криза, це втрата часу, економічна криза. А Україна не може сьогодні втрачати час.

- Скажіть, будь-ласка, чи не призведуть гострі висловлювання Саакашвілі й декого з інших грузинських політиків, яких було запрошено до України, в сторону чинної влади, зокрема, Порошенка, до позбавлення їх українського громадянства?

- Якщо вони підуть на такий безглуздий вчинок, то вони самі передусім постраждають. За міжнародною конвенцією, таке неможливо. От ми зараз на юридичному факультеті, де вчать студентів, що позбавляти людину громадянства заборонено за всіма міжнародними правилами. І це Порошенко добре знає, оскільки він закінчував Міжнародний факультет. Плюс зчиняться великий скандал і невдоволення. Тому, якщо він хоче піти на такий крок, то нехай.

Нагадаємо, у Чернівцях колишній заступник Генерального прокурора України, політик Давид Сакварелідзе приїхав, щоб прочитати лекцію для студентів юридичного факультету Чернівецького національного університету.
 
Як відомо, колишні заступники Генпрокурора України Давид Сакварелідзе та Віталій Касько створили партію "Хвиля".

БукІнфо (с)
Фото Максима Козменка