Архівні новини зі старого сайту в процесі переносу, тому тимчасово зображення будуть недоступні. Вибачте за незручності

На одну з виборчих дільниць Буковини не пускали журналістів

  • 1597

Представники дільничної виборчої комісії №3 (Сторожинець, приміщення держлісгоспу,ТВО №205) не пускали до приміщення журналістів газети «Точка зору» (видання «Комітету виборців України») без дозволу з окружної виборчої комісії, чим порушували закон про вибори Президента України.

Як повідомив керівник моніторингової групи Комітету виборців в окрузі №205 Віталій ТРУФІН, у Чернівцях в день виборів представникам ЗМІ надають допомогу дві мобільні юридичні бригади. Їх роботу організовує Товариство «Український Народний Дім в Чернівцях».

За викликом журналістів юристи мобільних бригад виїжджатимуть для попередження та припинення порушення прав журналістів та виборчого законодавства. Вони також допомагатимуть зафіксувати правопорушення, складати позовні заяви до судових інстанцій та звернення до суб’єктів виборчого процесу. У разі необхідності юристи представлятимуть за дорученням інтереси медіа в установах та організаціях, надаватимуть іншу правову допомогу та консультацію, в тому числі – телефоном.

Крім того, активістами «Українського Народного Дому в Чернівцях» на допомогу журналістам розроблений буклет з довідковою інформацією щодо телефонів комісій ТВО, юридичних приймалень, експертів з правових питань тощо.
У день виборів 40 журналістів Буковини здійснюють спостереження за ходом голосування та отриманням виборчого законодавства на округах і дільницях області.

На Буковині усі 547 виборчих дільниць розпочали роботу без запізнень. Проблеми з електропостачанням є лише на виборчій дільниці Слобода Комарівці Сторожинецького району ( 205 в/о), але і ця дільниця розпочала роботу вчасно. У Чернівецькій області в чотирьох виборчих округах до списку внесено 697 тисяч виборців.БукІнфо (с)
За матеріалами: ЗІК