Архівні новини зі старого сайту в процесі переносу, тому тимчасово зображення будуть недоступні. Вибачте за незручності

Хто сидів з Ющенком у VIP-ложі під час концерту Червоної рути? (додано нові фото)

  • 7640

У Чернівцях Віктор Ющенко разом з родиною відвідав ювілейний концерт «Червоній руті – 20!». Відзначаючи важливість цього «свята правдивої сучасної української музики», Глава держави нагадав про виняткову роль, яку свого часу відіграв фестиваль у контексті спротиву комуністичній системі, виховання національної свідомості українців тощо.

«Без перебільшень хочу сказати – 20 років тому, у вересні 1989 року, фестиваль «Червона рута» розбудив Україну, її приспаний дух і нашу велич. Новий відлік в історії творення української держави розпочався саме тоді, в Чернівцях. .. Це був перший впевнений крок української спільноти до нашої волі і державної незалежності», – сказав Віктор Ющенко.

Президент висловив упевненість, що фестиваль невипадково народився саме на Буковині – «унікальному краї», що дав нам таких всесвітньо відомих митців як Юрій Федькович, Ольга Кобилянська, а серед сучасників – Володимира Івасюка, Дмитра Гнатюка, Назарія Яремчука, Павла Дворського та інших.

Безумовно, відзначив Віктор Ющенко, за роки свого існування фестиваль здійснив прорив у національній культурі, відкрив світові сучасну молодіжну українську музику.

«За роки свого існування «Червона рута» стала справжньою національною школою сучасної пісні. Сьогодні, я переконаний, відбувається друге народження «Червоної рути», – сказав він, додавши, що, можливо, дирекції заходу варто прислухатися до думки місцевої громадськості та обрати Чернівці постійним місцем проведення фестивалю.

Говорячи про роль, яку фестиваль може відіграти у контексті подальшого відродження наших національних традицій та історії, В. Ющенко відзначив: «Можливо, сьогодні знову настав той час, коли «Червона рута», як і в 1989 році, має об’єднати українство навколо розтерзаної своїми ж синами і доньками матері-України – вона втомилася від розбрату, політиканства та піару, за якими стоять власне антиукраїнські сили. Сьогодні Україна вкотре потребує захисту, любові і поваги до своїх дітей».

«Допоки житиме пісня – доти житиме український народ, а з ним – велика і горда душа України. То ж нехай завжди буде пісня поміж нас, нехай «Червона рута» єднає українство, додає віри, наснаги і сили нації», – сказав Президент.

Віктор Ющенко закликав українців усвідомити: ми є великою нацією. «Наші імена – це ми, без поділу на партії, погляди, симпатії чи географію», – сказав В. Ющенко. – «Ми – українці. Пам’ятаймо про це. Як 20 років тому. Як 18 років тому. Як п’ять років тому. Як зараз», – сказав Президент.

Глава держави побажав фестивалю, його організаторам та учасникам подальших творчих успіхів та енергії на багато років.

Президент вручив державні нагороди організаторам та засновникам «Червоної рути» (див.фото). Про це повідомляє офіційний сайт Глави держави.

 

БукІнфо (с)

Фото Сергія Зарайського, УНІАН/БукІнфо (с)