Архівні новини зі старого сайту в процесі переносу, тому тимчасово зображення будуть недоступні. Вибачте за незручності

У Чернівцях близько 5 тисяч буковинців вітали відкриття ювілейного фестивалю «Червона Рута»

  • 5460

У Чернівцях пізно увечері 17 вересня на Центральній площі міста біля пам’ятника Тарасові Шевченку організатори офіційно відкрили ювілейний ХІ Фестиваль української сучасної пісні і популярної музики «Червона Рута», якому в цьому році виповнюється 20 років.

 

На відкриття, щоб привітати учасників і почесних гостей фестивалю, на Центральну площу прийшло близько 5 тисяч жителів міста і області. Вони тримали в руках українські національні прапори, багато людей прийшли сім’ями, навіть з маленькими дітьми. До цього учасники і гості фестивалю пройшлися від меморіального музею В.Івасюка вулицями міста урочистою ходою із смолоскипами, поклали квіти до пам’ятників Героям Буковинського куреня та Т.Шевченку. Колона розпочала рух від музею Володимира Івасюка, де учасники ходи виконали «Гімн України» та пісню Володимира Івасюка « Червона рута».

На Центральній площі перед присутніми виступив Міністр культури і туризму України Василь Вовкун, який був головним режисером чотирьох з одинадцяти фестивалів «Червона рута», в тому числі – першої.

Міністр культури зачитав вітання учасникам ювілейного фестивалю від імені Президента України Віктора Ющенка і потім – прем’єр-міністра України Юлії Тимошенко. Зокрема, Президент у своєму вітанні назвав повернення Фестивалю Червона Рута у Чернівці «знаковою подією», оскільки він «народився у Чернівцях 20 років тому і є батьківщиною знаменитого композитора і незабутнього співака Володимира Івасюка». За словами В.Вовкуна, Глава держави назвав цей Фестиваль «школою майстерності, яка допомагає утвердитися талановитим виконавцям, розкрити свої здібності та стати запорукою їх майбутнього творчого злету».

У вітанні Ю.Тимошенко, яке також зачитав В.Вовкун, прем’єр-міністр назвала Фестиваль «протестом існуючій тоді комуністичній номенклатурі», «відродженням української культури», за яким потім «відродилася і незалежна Україна». Ю.Тимошенко провела паралель між першою Червоною рутою у 1989 році і Майданом у 2004 році, коли, за її словами, українці «були сильними, щирими, і щасливими у своєму виборі та єдності нації». Організаторів першого Фестивалю Ю.Тимошенко у вітанні також назвала «велетами духу і творцями історії».

З вітанням також виступили голова Чернівецької ОДА Володимир Куліш, міський голова Чернівців Микола Федорук, голова Чернівецької обласної ради Іван Шилепницький та молодша сестра композитора В.Івасюка Оксана Павлюк. Керівники області та міста висловили сподівання, що фестиваль « Червона рута» повернеться до свого коріння і отримає постійну прописку у Чернівцях. Після цього голова виконавчого комітету Червоної рути» 2009 Мирослав Мельник під звуки трембіти оголосив фестиваль відкритим.

Перед присутніми на площі кілька пісень виконали переможці «Червоної рути» попередніх років Марічка Бурмака та Олександр Положинський з гуртом «Тартак».

Фестиваль триватиме до 20 вересня і завершиться ювілейним концертом переможців різних років на стадіоні «Буковина». За попередніми даними, очікується, що на заключний концерт завітають Президент України Віктор Ющенко та екс-спікер Верховної Ради Арсеній Яценюк.


Андрій ПОДІЛЬСЬКИЙ, БукІнфо (с)
Фото С.З. УНІАН/БукІнфо