Архівні новини зі старого сайту в процесі переносу, тому тимчасово зображення будуть недоступні. Вибачте за незручності

У Чернівецькому художньому музеї експонується персональна виставка Романа і Надії Федин «Люб'ю з любком танцювати, що файно трісесі»

  • 2168

МИСТЕЦТВО / 

 

«Чернівці – це місто, яке любить і з яким спілкується Бог» - ці слова Ігора Померанцева переповнили гордістю цікавого та самобутнього художника зі Львівщини Романа Федину, оскільки наступна його персональна виставка була запланована саме в серці Буковини. До цього роботи пана Федини жодного разу не експонувалися в Чернівцях, проте зараз чернівецькі поціновувачі мистецтва мають змогу ознайомитися з живописом галицької родини Федин, адже авторами презентованих у Чернівецькому художньому музеї картин є родинний дует – явище в образотворчому мистецтві унікальне, яке завжди привертає до себе додаткову увагу.

«Люб'ю з любком танцювати, що файно трісесі» - так називається персональна виставка Романа й Надії Федин, відкриття якої відбулося 3 листопада у виставковій залі художнього музею. Чарівність карпатського краю, гуцульський етнос, запальні танці, традиційні свята – ось головні теми творчості авторів виставки. Особливо подружжя митців захоплюється багатством колористичного світу Гуцульщини і саме на цій основі розроблялися сюжети робіт у жанрах пейзажу та побутових сцен.

Роман Федина родом зі Львівщини а його дружина Надія – з Прикарпаття, і, як видно з тематики робіт, жіноче начало в цьому випадку перемогло, оскільки Гуцульщина є невід’ємною частиною саме прикарпатського регіону. Обидва автори мають вищу художню освіту і закінчили Львівський державний інститут прикладного та декоративного мистецтва. Цей навчальний заклад і став визначальним не тільки у виборі професії, а й у створенні родини, адже подружжя познайомилося якраз під час навчання у Львові.

І фахівці, і відвідувачі відмічають надзвичайну експресію в роботах Fedyna family, яка присутня майже в усіх презентованих авторами серіях, але найбільша увага під час відкриття експозиції була прикута до колористики, енергетики й динаміки гуцульських танців із серії «Фольк». Слід відмітити, що характерними для картин художників також є щирість і справжність висловлених в них почуттів, любов до рідного краю. «Мовою оригінальної авторської подачі намагаємося донести всі ці почуття до глядача. Працюємо над кожною роботою в чотири руки, тобто разом...", - кажуть Роман і Надія.

В цьому напрямку автори працюють останні чотири роки, а до того, як віддати перевагу професійному малярству, ще від часів одруження, подружжя працювало в галузі художньої кераміки, де також досягло значних успіхів. Ними було організовано дві персональні виставки у Львівському Палаці мистецтв, і, окрім цього, Роман і Надія прийняли участь у трьох міжнародних виставках, одна з яких відбулася в австрійському місті Грац.

Обидва є членами творчого активу Львівської обласної організації Національної Спілки художників України, а твори авторів - як роботи з кераміки, так і живопис - знаходяться в приватних колекціях України і за кордоном, зокрема в США, Канаді, Англії, Німеччині, Польщі, Бельгії, Шотландії.

Персональна виставка Романа і Надії Федин «Люб'ю з любком танцювати, що файно трісесі» експонуватиметься у Чернівецькому художньому музеї до кінця листопада, тож усіх, кого зацікавила творчість цих галицьких художників, автори й дирекція музею запрошують скористатися нагодою і обов’язково відвідати цю надзвичайно цікаву експозицію.

 

Альберт КОМАРІ, для БукІнфо (с)