Архівні новини зі старого сайту в процесі переносу, тому тимчасово зображення будуть недоступні. Вибачте за незручності

На Буковині працевлаштовують навіть турків з італійцями

  • 1210
РОБОТА Є / 

На Буковині з початку року до служби зайнятості роботодавці подали пакети документів для працевлаштування 27 іноземців. Більшість іноземних громадян прибули з Румунії – 15 осіб, Туреччини – 4 осіб, Італії – 3 осіб. Також з Індії, Ізраїлю, Польщі, Азербайджану та Республіки Кот-Д'Івуар.


- На період карантину служба зайнятості не припиняла прийом документів для надання дозволів на працевлаштування іноземців. За цей час роботодавці звернулися за дозволами для 13 фахівців іноземних країн. Більшість звернень роботодавців подали для працевлаштування іноземців на керівні посади, - зазначає директорка Чернівецького обласного центру зайнятості Любов Кожолянко.

На Буковині іноземці працюють генеральним, комерційним, фінансовим та виконавчими директорами підприємств, також програмістами, завідувачами господарства, механіками, операторами устаткування з переробки деревини.

У 2019 році обласна служба зайнятості видала дозволи на працевлаштування 84 іноземців, у 2018 році - 78 дозволів.

Цікаво, що згідно чинного законодавства, для працевлаштування іноземця, роботодавець має отримати дозвіл на його працевлаштування, який видає служба зайнятості. Необхідно подати заяву, копію паспорта іноземця з перекладом, кольорову фотокартку та проєкт трудового контракту. Роботодавець має встановити іноземцю заробітну плату не менше 5 мінімальних заробітних плат для іноземних найманих працівників у громадських об’єднаннях, благодійних організаціях та навчальних закладах та 10 мінімальних заробітних плат для всіх інших категорій найманих працівників.