Архівні новини зі старого сайту в процесі переносу, тому тимчасово зображення будуть недоступні. Вибачте за незручності

Будівництво районного будинку культури в Сокирянах – найбільша афера Козака?

  • 5263

У КРАЮ КНЯЗЬКОВІМ... / 


Нещодавно керівника всієї Сокирянщини низькоуклінно вітали із черговим днем народження. Важко посперечатися із тезою, що іменинник «має непересічний талант організатора». Далеко не кожному вистачає «чеснот мудрого керівника», щоби організувати за соціальні кошти будівництво малопотрібного об’єкта, збільшити його вартість у 6 разів, а потім розпаювати під магазини та бутіки.


Мова йде про окрасу м. Сокиряни – Будинок культури, який спочатку вартував трохи менше 12 млн грн, витратили на нього уже 59 млн, а для завершення цього грандіозного об’єкта потрібно ще 11 мільйонів. Не варто забувати, що на утримання такого гіганта потрібні шалені кошти у майбутньому, - пише сайт Новодністровськ.Інфо
 

Погодьтесь 71,6 млн – шикарний фінансовий тортик. Можна лише уявити розміри крихт, які традиційно розчиняються у корупційних схемах.

 

Районні ЗМІ не стомлюються розповідати про піклування «досвідченого посадовця» над селами Сокирянщини. А елементарна математика свідчить про інше. За кошти, які потрібні на БК у Сокирянах, можна було у 18 селах зробити реконструкцію закладів культури чи закупити обладнання – по 3 млн на кожен населений пункт! Хіба сільські люди не заслуговують нормальних умов для творчості і дозвілля? Чи хтось їздить у райцентр на свята бодай раз на місяць?

Більше того у Переліку об’єктів соціального призначення «Укргідроенерго» якраз і були побудова будинків культури у 2 селах, котелень, газифікація 7 сіл, реконструкція школи, мереж водопостачання. Для реалізації саме таких об’єктів разом із центральною районною лікарнею свого часу було включено Сокирянський район до Переліку по Титулу Дністровської ГАЕС. Усі вже й забули, що 205 млн грн «Укргідроенерго» були призначені для будівництва об’єктів соціального призначення виключно міста Новодністровськ.

Нагадаємо перебіг подій:

20.03.2006 р. – розпорядженням Кабінету Міністрів № 156-р затверджено проект завершення будівництва першої черги Дністровської ГАЕС.

2.06.2006 р. – підписаний двосторонній договір між ВАТ «Укргідроенерго» та Новодністровською міською радою, згідно із яким ВАТ «Укргідроенерго» бере участь у дольовому фінансуванні Новодністровської міської ради по будівництву об’єктів соціального призначення міста Новодністровськ Чернівецької області у сумі 205 млн грн.

У 2006 р. місто отримало 10 млн грн, з яких Новодністровськ перерахував перші 2,5 млн грн на будівництво Сокирняської ЦРЛ.

Згодом внесено зміни в Розпорядження КМУ та Перелік об’єктів соціального призначення, а саме включено Сокирянський район, підписано 3-хсторонній договір, де третьою стороною виступала Чернівецька ОДА.

Складено Перелік будівництва об’єктів соціального призначення м. Новодністровськ та Сокирянського району, який першочергово передбачав розподіл соціальних коштів ВАТ «Укргідроенерго» в розмірі 205, 347 млн грн:

- м. Новодністровськ - 133,385 млн грн,
- Сокирянський район – 70,122 млн грн.

Ще 1,841 млн грн було заплановане на пожежного депо (придбання спецтехніки та будівництво житла для пожежників).

Зрештою на будівництво об’єктів Сокирянського району за 2006-2019 роки було використано 118,245 млн грн. Тобто район додатково освоїв 48,123 млн грн, які нагадаємо із самого початку були передбачені на місто Новодністровськ.

Варто зазначити, що Кабінет Міністрів України здійснив індексацію – збільшив вартість фінансування об’єктів соцпризначення до 232,430 млн грн (а це плюс 27,083 млн грн).

Загадкою лишається, яким чином відбувся перерозподіл, і чому кошти передбачені на об’єкти Новодністроська були направлені до Сокирян. Такоє цікавим співпадінням є зведення двох будиночків на березі Дністра поблизу баз відпочинку паралельно до будівництва ЦРЛ та БК.

Отож, сьогодні на кону щонайменше 11 млн грн для завершення будівництва районного будинку культури. Для того, щоб не відірвали від такого ласого шматочка, очевидно потрібно залишатися при владі.

А ви, мешканці сіл Сокирянщини, і далі слухайте про ваше щасливе життя на хвилях радіо і навіть не думайте вириватися із теплих обіймів громади-району.