«… Щастям моє життя наповнила українська пісня!»: минає чотири роки, як немає з нами земляка, видатного співака Дмитра Гнатюка (ВІДЕО)
ЕКСКЛЮЗИВ /
Мені дуже пощастило: я двічі розмовляла з Дмитром Михайловичем Гнатюком. Першого разу він пригадував своє дитинство, удруге – співав «Чом, чом, земле моя». Ці телефонні розмови були справжньою журналістською удачею… У такому поважному віці така повага до деталей, така ясність думки і безмежна любов до життя. Він жодного разу не поскаржився на життя, колег, владу, нікого не критикував, бо, мабуть, зрозумів: світ треба рятувати - а він має чим…
«… Коли кажуть, що на Буковині діти народжуються співаючи – це про мене. Скільки себе пам’ятаю - зі мною завжди була українська пісня. Увесь світ, який мене оточував, я сприймав через мелодію і завжди знав, що буду співати усе життя.
Мій дід по мамі Іван Кохановський грав на 25 сопілках. Не просто грав, а сам їх виготовляв. Їх у нього було повнісінько: і тоненькі, і маленькі, і трохи грубші. Він все хотів, щоб я став сопілкарем. «Давай, Митрику, я тебе буду вчити грати на сопілці!», - казав він. «Діду, у мене голос!», - поважно відповідав я у неповних 6 років. Дід Іван був тим першим дзвіночком, який пробуджував у мене цікавість до народних мелодій. Хоча вдома у нас співати не було прийнято. Як це, повно роботи, а я би горланив собі! То я закривався у стодолі або комірчині і там міг виспівувати на повний голос. Улюбленими для мене у дитинстві були серйозні українські романси «Чорнії брови» та «Ніч яка місячна».

Перші «гастролі», так би мовити, були до Вижниці. Туди всі ми йшли пішки, там виступали, а повертаючись назад сідали на плоти у тому місці, де сходиться Прут з Черемошем, і плотогони сплавом повертали нас до Чернівців. Це було незабутньо, така буковинська романтика! Коли плоти рушили і ми затягнули «Над Прутом у лузі», з гір збігалися нас послухати всі, хто чув. Вода відбиває звук якось по-особливому! Те виконання пісні Сидора Воробкевича я запам’ятав на усе життя!
А далі були пісні Степана Сабадаша, Олександра Білаша, Платона Майбороди та багатьох інших.
Можу сказати, що мені дуже пощастило у житті, бо щастям моє життя наповнила українська пісня!».
Довідка:
Гнатюк Дмитро Михайлович (28 березня 1925 р., с. Мамаївці, Кіцманського району Чернівецької області – 29 квітня 2016 р., Київ) – видатний український оперний співак, режисер, педагог. Народний артист України, Герой України, Народний артист СРСР.
Записала Ірина ЯВОРСЬКА.
(З розмови з Д.М.Гнатюком у травні 2010 року)
Шановні друзі, а яким Дмитра Гнатюка запам’ятали для себе ви? Поділіться своїми спогадами у коментарях.
-
Вісім діб на позиції один із двома полоненими пробув розвідник 155 бригади на псевдо Тімон
-
Помер голова Вижницької міської громади Олексій Чепіль. На відпочинку не витримало серце
-
У Великому Кучурові віддалли останню шану полеглому захисникові Олексію Мануїлі
-
За матеріалами СБУ припинено громадянство України Ореста Березовського (так званого митрополита УПЦ (МП) Онуфрія
-
Чернівецьку обласну прокуратуру очолив Віктор Логачов. Хто він?
-
Як загинув командир 110-ї окремої механізованої бригади імені генерал-хорунжого Марка Безручка полковник Сергій Захаревич. Зеленський повідомив деталі