Архівні новини зі старого сайту в процесі переносу, тому тимчасово зображення будуть недоступні. Вибачте за незручності

В Україні очікується значне подорожчання дизпалива

  • 1410
ЩЕ НЕ ВЕЧІР / 

Після вибуху на нафтодобувній заводі в Саудівській Аравії ціна на чорне золото моментально пішла вгору. Природно слідом за нею поповзли і ціни на паливо. Однак якщо з бензином в Україні поки все стабільно, то ось дизель, швидше за все, серйозно подорожчає.


Після вибухів на заводі в Саудівській Аравії, кількість видобутої їм нафти скоротилося в два рази. У зв'язку з цим ціна на лондонській біржі злетіла до 66 доларів за барель. Однак для України це має другорядне значення. Про це на своїй сторінці в Facebook написав директор "Консалтингової групи" А-95 "Сергій Куюн.

Куюн відзначає, що подорожчання нафти може спричинити зліт ціни на дизель в Україні на 1,5 - 1,7 гривні, але основною проблемою він все одно вважає проблеми з поставками. З них він виділяє 4 пункти:
 

- Нікчемні поставки дизеля з Росії.


- З 15 вересня на ремонт пішов Мозирський НПЗ, через що поставки з Білорусі можуть знизитися, хоча поки і відвантажуються в необхідному обсязі.


- В Одесі енергомитниця заблокована робота другого за величиною терміналу «Південний». «За графіком найближчий танкер в 30 тисяч тонн очікується вже 25 числа, за ним відразу ще один такий же. Якщо ситуація не вирішиться сьогодні-завтра, паливо в Україну не прийде», - пише він.


- З 1-жовтня набуває чинності новий етап реформи щодо посилення контролю за обігом нафтопродуктів. Обов'язковою комплектації рівнемірами і лічильниками вимагають нафтобази з ємністю понад 1000 кубометрів, чого не відповідає більшість українських терміналів. «Навіть коли через 2 - 3 тижні залізниця довезе паливо, його просто нікуди буде вивантажити для подальшого розподілу», - заявляє Куюн.

 

«Якщо питання постачання не вирішиться, ті 1,5 - 1,7 гривні за літр здадуться за щастя», - підсумував він.