Архівні новини зі старого сайту в процесі переносу, тому тимчасово зображення будуть недоступні. Вибачте за незручності

Чернівецька область однією з перших в Україні започаткувала сучасне зубопротезування учасників АТО

  • 3974
ДОПОМОГА ВЕТЕРАНАМ АТО / 

Як інформує головний лікар Чернівецької обласної консультативної стоматологічної поліклініки Валентин Пріску, однією із перших в Україні, Чернівецька обласна консультативна поліклініка ще з 2015 року розробила та втілила в життя Регіональну програму з надання сучасної стоматологічної допомоги воїнам АТО, а саме, зубного протезування металокерамікою та бюгельними знімними протезами
, - пише "Чернівці.Online".
 

«Це було дуже прогресивне рішення, оскільки атовці переважно люди молодого віку, а згідно з чинним законодавством, надання стоматологічної допомоги учасникам бойових дій дозволено лише за застарілими та маловартісними технологіями, які в світовій практиці вже ніде не застосовуються, – пояснив Валентин Пріску.

 

– Кожного року на реалізацію цієї програми виділяється близько мільйона гривень та ще 70 тис. грн. на закупівлю сучасних стоматологічних матеріалів закордонного виробництва для лікування карієсу зубів та його ускладнень учасникам АТО. Так, торік за виділені кошти фахівці нашого закладу виконали сучасне зубопротезування 132 учасникам АТО, а ще 213 воїнів отримали якісне лікування зубів”.


За роки реалізації Регіональної програми пільгового зубопротезування учасників АТО не мали від них жодної скарги.

Зважаючи, що у деяких областях України винайшли можливість за бюджетні кошти встановлювати воїнам навіть зубні імпланти, в обласній консультативній стоматполіклініці також планують надавати аналогічні послуги.