У Києво-Печерській лаврі діяло близько 20 нелегальних підприємств УПЦ МП, - Гендиректор заповідника Остапенко

У приміщеннях, що займала УПЦ МП у Києво-Печерській лаврі, розміщувалися близько 20 різних виробництв, які нелегально продавали вироблені товари, а також завезені з підмосковського Софрино ювелірні вироби.

Про знайдені на території Нижньої лаври (була під контролем УПЦ МП) виробництва розповів у проекті "Реальна історія" Максим Остапенко, гендиректор Національного заповідника "Києво-Печерська лавра", пише Релігійно-інформаційна служба України з посиланням на видання Хрещатик.

За його словами, йшлося про десятки виробництв, кошти з яких не обкладалися податками через те, що УПЦ МП мала пільги, як релігійна організація. Крім того, продавали російські ювелірні вироби.

Тут були керамічний та порцеляновий цехи, швейна, меблева мануфактуру, а також окремі цехи, де виготовляли випічку. Крім того, у крамницях лаври реалізовувалася велика кількість російської продукції. Власне, її досі можна придбати на сайтах, пов'язаних з УПЦ МП.

"Ми зафіксували керамічне, швейне, меблеве виробництво, окремі цехи, де виготовлялася випічка...Гроші йшли у кишені церковних олігархів. Крім цього, тут реалізовувалася неймовірна кількість російської продукції, яку буквально вагонами завозили в Україну: починаючи з золотих і срібних прикрас, закінчуючи церковним облаченням, іконами, літературою [йдеться про церковне приладдя, виготовлене у підмосковному містечку Софрино]. Ця "церковна кічуга" точно не йшла на користь ані українській економіці, ані айдентиці", - каже Остапенко.


 Купити квартиру в Чернівцях
Коментарі:
Більше новин по темі:
Не пропускайте важливих новин!
Увімкніть сповіщення, та отримуйте новини моментально після публікації