ПЦУ розцінює провадження проти Порошенка за Томос як переслідування і тиск на церкву

РУКИ ГЕТЬ ВІД ПЦУ! /

Православна Церква України вважає відкриття провадження стосовно Петра Порошенка через отримання Томосу українською автокефальною церквою переслідуванням і тиском на церкву та вірян.

Про це йдеться у заяві Київської Митрополії.

««Те, що таке «розслідування» було офіційно розпочате і досі (понад вісім місяців) проводиться, не може бути оцінене Київською Митрополією ПЦУ ніяк інакше, як приклад використання супротивниками незалежності УПЦ юридичної системи, правоохоронних та судових органів України задля перешкоджання розбудові та розвитку ПЦУ, процесу її міжнародного визнання, свободі волевиявлення релігійних громад», — наголошують у заяві.

«Особливо ганебним і цинічним виглядає використання у нинішній кампанії імені та авторитету Української Православної Церкви Київського Патріархату, яка припинила існування як релігійне об’єднання, склавши разом з іншими гілками Українського Православ’я єдину Помісну Православну Церкву України», — додали в документі

У ПЦУ нагадали, що держава зобов’язана поважати традиції та внутрішні настанови релігійних організацій та не втручатися в їхню діяльність.

«Вважаємо, що і сам факт початку слідства з надуманого приводу, і особливо те, що воно не було закрите, а нібито триває вже понад 8 місяців, ставши публічно відомим лише зараз, є ганебною і абсурдною спробою тиску на ПЦУ, здійснюваною в інтересах противників її становлення і розвитку», — підсумували у Церкві.

Напередодні стало відомо, що проти експрезидента Петра Порошенка порушили кримінальну справу через створення помісної Православної церкви України. Першим про цю нову справу розповів сам Порошенко.


Більше новин по темі:
Коментарі: