На Буковині через зволікання ОВА жодна парафія не може покинути УПЦ МП - ЗМІ

У Чернівецькій області жодна парафія не може покинути московський патріархат через те, що в обласній адміністрації уже кілька місяців не можуть знайти людину на посаду державного реєстратора.

Про це повідомляє "Еспресо.Захід" з посиланням на офіційну відповідь управління культури Чернівецької ОВА на інформаційний запит.

Попереднього держреєстратора призвали на військову службу. В адміністрації переконують, що інформацію про вакантну посаду розміщували на офіційному сайті.

"Управління культури Чернівецької ОВА неодноразово зверталося до Чернівецької обласної служби зайнятості із запитами щодо надання кандидатур на заміщення вакантної посади у відділ з питань релігії та національностей з функціями державного реєстратора", – йдеться в повідомленні управління культури.

Однак служба зайнятості кандидата, який відповідав би вимогам, підібрати не змогла. Люди з вищою юридичною освітою та трирічним стажем роботи в обласний центр зайнятості зверталися, але вони не мали досвіду роботи з Єдиним держреєстром, а це, як наголошують в ОВА, є обов'язковою умовою для цієї посади, згідно з чинним законодавством.

На Буковині через зволікання ОВА жодна парафія не може покинути УПЦ МП_1

Крім того, в управлінні культури повідомили, що навіть зверталися в Міністерство юстиції з проханням надати доступ до Єдиного держреєстру одному зі своїх працівників, на якого з часом планували покласти обов'язки держреєстратора. Однак зі столиці отримали відмову.

"Листом Міністерства юстиції від 02.01.23 року було повідомлено про залишення без розгляду запиту управління культури Чернівецької ОВА стосовно надання доступу до Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб – підприємців та громадських формувань, посилаючись на особливості надання доступу до Єдиного державного реєстру та Державного реєстру прав в умовах воєнного стану та протягом одного місяця з дня його припинення чи скасування, які визначені постановою Кабінету Міністрів України від 06.03.2022 року", – зазначили в Чернівецькій ОВА.

Представники Чернівецької обласної адміністрації запевняють, що звернулися ще й до Міністерства культури. Буковинці просять, аби Мінкульт запропонував шляхи вирішення проблеми і пояснив, як діяти в такій ситуації, коли призначення нового держреєстратора є неможливим. Однак відповіді на це звернення, кажуть, ще не отримали.

На Буковині через зволікання ОВА жодна парафія не може покинути УПЦ МП_2

Адвокат Дмитро Швець пояснює, що громада має права отримати в користування храм, коли стане релігійною громадою. Поряд з тим, офіційно релігійною громадою вони стануть лише після проведення державної реєстрації. Виходить – замкнуте коло.

"Я гадаю, як варіант можливо використати послуги приватного реєстратора. Є реєстратори приватні, які можуть вчиняти реєстраційні дії. В межах області мають такі працювати. Після реєстрації в Єдиному державному реєстрі треба ще отримати права на користування храмом, на це має бути відповідне рішення органу місцевої влади про надання храму в безоплатне користування. Якщо вони не припиняють користування храмом УПЦ МП, то відповідно, вже можна залучати й поліцію", – наголосив адвокат.


 Купити квартиру в Чернівцях
Коментарі:
Більше новин по темі:
Не пропускайте важливих новин!
Увімкніть сповіщення, та отримуйте новини моментально після публікації