ЗЕЛЕНСЬКИЙ РОЗПОЧИНАЄ ПРОЦЕС ЛІКВІДАЦІЇ ОКРУЖНОГО АДМІНСУДУ КИЄВА

Президент України Володимир Зеленський подав на розгляд до Верховної Ради невідкладний законопроєкт про ліквідацію Окружного адміністративного суду Києва.

Про це повідомили у пресслужбі глави президента.

За словами Зеленського, ОАСК загрузнув у корупційних скандалах та не зміг повернути довіру до себе.

«Досить сейфів, набитих мільйонами готівки, у пов’язаних із керівництвом суду осіб або очікування чергових записів скандальних розмов з кабінетів суддів, які думають, що переважують усе в нашій країні. Суд, одним рішенням якого може бути поставлений хрест на будь-якому досягненні держави, будь-якій реформі, буде ліквідований. Сприймайте це як сигнал до будь-якого суду, який зрадив повазі до закону», — заявив президент.

В Офісі президента нагадали, що утворення, реорганізація та ліквідація суду здійснюється законом, проект якого вносить президентом після консультацій з Вищою радою правосуддя, - пише НВ.

Чим відомий ОАСК

Голова суду Павло Вовк та підконтрольні йому судді, як стверджують в НАБУ, ухвалювали замовні рішення в своїх інтересах і в інтересах політичних еліт і бізнес-кіл.

За даними слідства, голова ОАСК очолив «злочинну організацію», до складу якої входило щонайменше 12 осіб, метою якої було «захоплення державної влади шляхом встановлення контролю над Вищою кваліфікаційною комісією суддів України, Вищою радою правосуддя і створення штучних перешкод в їхній роботі».

У 2020 році НАБУ розсекретило матеріали слідчих дій у справі щодо суддів ОАСК. Зокрема, було оприлюднено записи телефонних розмов, приховано записаних у кабінеті Павла Вовка перед останніми президентськими виборами.

На плівках обговорюють конкурс з обрання нового очільника Державної судової адміністрації, згадується міністр внутрішніх справ Арсен Аваков та опальний нардеп Олександр Дубінський.

На початку квітня 2021 року детективи НАБУ затримали брата голови ОАСК Юрія Зонтова. У НАБУ заявили, що він та ще один адвокат намагалися передати хабар в розмірі $100 тисяч, щоб вплинути на винесення рішення у справі, яке слухається в ОАСК.


Коментарі:
Більше новин по темі: