Водіям нагадали, у яких випадках можна потрапити на штраф за бензин та дизель

В Україні через підвищення цін на паливо, постійні попередження про відключення світла внаслідок російських атак у зимовий час, багато хто намагається запастися паливом. Водіям нагадали, у яких випадках можна потрапити на штраф за бензин та дизель.

Про один із випадків порушення правил перевезень повідомили у прес-службі Патрульної поліції.

Так, поліцейські Київської області на дорозі зупинили мікроавтобус Volkswagen LT-35, у якому виявили каністру із 2000 л дизельного палива. Під час перевірки з’ясувалося, що водій не має документів на вантаж, а також він не може пояснити, звідки і куди перевозить паливо.

“Таким чином охоронці порядку винесли водію ухвалу за ч. 1 ст.132-1 (Порушення правил дорожнього перевезення небезпечних вантажів) КУпАП”, – додали в прес-службі.

Багато українських водіїв після подібних інцидентів задаються питанням, чи законно взагалі перевозити паливо в каністрах, якщо немає документів, що дозволяють.

У пункті 1.7 Наказу МВС “Про дорожнє перевезення небезпечних вантажів” сказано, що положення правил не поширюються:

  • на рідке паливо, що міститься в паливних баках транспортного засобу, що здійснює перевезення, та призначене для забезпечення тяги або для функціонування будь-якого обладнання транспортного засобу;
  • загальна ємність вбудованих баків не повинна перевищувати 1500 л на одну транспортну одиницю, а ємність бака, встановленого на причепі, не повинна перевищувати 500 л;
  • у переносних паливних ємностях (наприклад, каністрах) можна перевозити не більше 60 л палива на одну транспортну одиницю.

Таким чином, якщо на звичайній легковику водій вирішив перевезти понад 60 літрів палива в каністрах, то на нього може чекати штраф у розмірі 510 гривень, йдеться у повідомленні.


 Купити квартиру в Чернівцях
Коментарі:
Більше новин по темі:
Не пропускайте важливих новин!
Увімкніть сповіщення, та отримуйте новини моментально після публікації