В Україні повернуть обов’язковий техогляд автомобілів – відома дата

  • Право
  • 6619
  • 10

Українські водії починаючи з 2023 року повинні обов’язково проходити технічний огляд свого транспортного засобу. Це передбачено у підписаній Угоді про асоціацію між Україною та ЄС. Розкажемо, чому знову вводиться обов’язковий техогляд авто в Україні, хто його має проходити та до чого готуватись водіям у 2023 році. Про це пише видання Motor Media Review.

Чому вирішили повернути обов’язковий техогляд?

Почати слід з того, що процедуру обов’язкового техогляду в Україні було скасовано у 2011 році. Це стосувалося власників легкових автомобілів, які використовували транспортний засіб виключно для особистих цілей. Щодо техніки, яка використовувалася для комерційних перевезень, вона має й надалі проходити технічний огляд. Це завдання покладалося на приватні компанії.

Однак у 2014 році Україна підписала Угоду про асоціацію з країнами Євросоюзу, яка включала внесення багатьох змін до нашого законодавства. Там передбачається повернення процедури техогляду.

Міністерством інфраструктури України було опубліковано чергову версію Проекту Закону «Про внесення змін до низки законодавчих актів України з безпеки експлуатації колісних транспортних засобів». Реалізація цих новацій планується найближчим часом.

Хто має проходити обов’язковий техогляд?

Проходити техогляд, незалежно від того, коли був зареєстрований автомобіль, повинні:

· транспортні засоби протягом 10 днів після того, як їх перереєстрували на ім’я нового власника;
· машини, що потрапили в ДТП, і при цьому пошкодження отримали елементи, від яких залежить безпека пересування (підвіска, кермовий механізм, гальма), сильно деформований кузов;
· авто, на яких було виявлено суттєві неполадки під час водіння.

Як часто потрібно буде проходити техогляд?

Згідно з новим законопроектом, легкові автомобілі (можуть перевозити до 9 пасажирів) повинні пройти технічний огляд не пізніше ніж через 4 роки після дати першої реєстрації, а після цього – кожні 2 роки. Якщо автомобіль використовується для комерційних перевезень (наприклад, у службі таксі), техогляд потрібно проходити щорічно.

Кому не потрібно проходити обов’язковий техогляд?

Від обов’язкового технічного огляду звільняються транспортні засоби:

· швидкість пересування яких не перевищує 25 км/год;
· використовуються на дорогах загального користування;
· мають двигун об’ємом менше 125 см або електромотор, потужність якого не перевищує 4 кВт.

Які автомобілі можуть не пройти техогляд?

Законопроект передбачає, що техогляд не зможуть пройти автомобілі, які потрапляли до серйозних дорожньо-транспортних пригод, тобто машин, які мали серйозні пошкодження. Наявність таких ушкоджень виявлятимуть та аналізуватимуть експерти. Також виникнуть проблеми з техоглядом у власників, чиї автомобілі не відповідають екологічним стандартам «Євро-4», що діють, а також машини, вік яких перевищує 15 років.

Заборона на проходження технічного огляду також стосується автомобілів, в конструкцію яких були внесені значні зміни. Крім цього, неможливо буде пройти процедуру машинам, зареєстрованим за кордоном, або які отримали прописку в Україні. Це стосується, зокрема, так званих «євроблях» та битих авто, завезених в Україну зі США.

Де можна пройти техогляд?

Техогляд авто будь-якої категорії можна буде пройти у сертифікованому СТО. Фахівці оглядатимуть транспортні засоби та після проведення всіх необхідних процедур видаватимуть сертифікати про проходження технічного огляду. Сертифіковані центри проходження техогляду знаходяться у всіх українських містах. На даний момент на території нашої країни діє 800 сертифікованих СТО.

Який штраф за непроходження техогляду?

Якщо авто не пройде технічний огляд до зазначених термінів, або закінчиться зазначений термін від дати останнього техогляду, водія буде оштрафовано на суму 1700 грн (100 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян). При повторному порушенні йому загрожує позбавлення посвідчення водія.


 Купити квартиру в Чернівцях
Коментарі:
Більше новин по темі:
Не пропускайте важливих новин!
Увімкніть сповіщення, та отримуйте новини моментально після публікації