У Хотині через бездіяльність влади існує загроза самовільної та хаотичної забудови історичних об’єктів на території міста - прокуратура

  • Право
  • 6706
  • 4

На території Чернівецької області затверджено 11 історичних населених місць. Прокурори встановили, що у семи з них не розроблені історико-архітектурні опорні плани, що суперечить вимогам законодавства. Зокрема, мова йде про одне з найдавніших міст України та найдавніше у Чернівецької області – Хотин. Там розташоване одне з 7 чудес країни – Хотинська фортеця.

У зв’язку з бездіяльністю виконавчого комітету Хотинської міської ради існує загроза самовільної, хаотичної або неконтрольованої забудови історичних об’єктів на території міста, а також руйнування пам’яток історії та культури, знищення історичної спадщини громади.

Про це повідомляє Офіс Генерального прокурора.

Для збереження історико-архітектурної цінності населеного пункту Дністровська окружна прокуратура звернулася до Чернівецького окружного адміністративного суду з позовом про зобов’язання розроблення плану міста.

Наразі позовні вимоги прокуратури задоволено у повному обсязі.

Крім того, на виконання рішень судів за позовами прокурорів вживаються заходи для розроблення та затвердження аналогічної документації для історичних міст Герца і Кіцмань, а також селищ Глибока, Лужани, Путила та Кельменці.

Чернівецька обласна прокуратура в межах наданих законом представницьких повноважень забезпечує захист об’єктів культурної спадщини. Важливою умовою для цього є розробка та виготовлення історико-архітектурних опорних планів міст та селищ регіону, які відносяться до історично населених місць України.

Базовий документ містобудівної документації визначає стратегію збереження нерухомої культурної спадщини, йдеться у повідомленні.


 Купити квартиру в Чернівцях
Коментарі:
Більше новин по темі:
Не пропускайте важливих новин!
Увімкніть сповіщення, та отримуйте новини моментально після публікації