Інцидент у Чернівецькій гімназії №5: реакція омбудсмена Дмитра Лубінця

  • Право
  • 2899
  • 3

Попередження про неповну службову відповідність, більше не працюватиме з дітьми. Таке дисциплінарне стягнення застосували до працівниці ювенальної поліції за результатами службового розслідування, проведеного ГУНП у Чернівецькій області після вжитих мною заходів реагування. Йдеться про випадок у Чернівецькій гімназії № 5 «Інтеграл».

Про це повідомив Уповноважений Верховної Ради України з прав людини Дмитро Лубінець.

Далі - мовою оригіналу:

На початку березня в соцмережах з'явились публікації з аудіо- та відеофайлами щодо негідного та жорсткого поводження працівниці ювенальної поліції з учнями цього закладу. Інцидент стався під час проведення виховного заходу за присутності вчителів та директорки гімназії, які не відреагували на неправомірні дії поліцейської.

Мною тоді були негайно вжиті заходи реагування, адже такі дії, методи спілкування та роботи з дітьми є неприпустимими та порушенням прав дітей на гідне ставлення, захист від усіх форм насильства та жорстокого поводження: надіслані листи до Чернівецької міської ради, що є засновником гімназії «Інтеграл», та обласного ГУНП щодо проведення службового розслідування.

Водночас ініціював проведення працівниками Офісу Омбудсмана цільового моніторингового візиту до гімназії з метою з’ясування обставин.

Отже, за результатами перевірки службової діяльності ГУНП у Чернівецькій області, окрім вже згаданої поліцейської, до дисциплінарної відповідальності притягнуто вісім працівників Чернівецького РУП ГУНП, зокрема керівної ланки.

Чернівецька міськрада провела службове розслідування. До директорки закладу застосували дисциплінарне стягнення — догану.

Також управління освіти провело зустріч з батьками учнів, під час якої були отримані скарги щодо булінгу дітей з боку директорки закладу, вчителів математики та німецької мови. Внаслідок чого був направлений лист до поліції щодо притягнення до відповідальності цих працівників.

Найближчим часом Управління Держслужби якості освіти у Чернівецькій області проведе інституційний аудит у закладі освіти.

Наразі триває перевірка інформації, викладеної у зверненнях учасників освітнього процесу. Ситуація перебуває на моєму контролі, зазначив Дмитро Лубінець.


 Купити квартиру в Чернівцях
Коментарі:
Більше новин по темі:
Не пропускайте важливих новин!
Увімкніть сповіщення, та отримуйте новини моментально після публікації