Буковинцям, щоб не втратити земельні паї, треба негайно перевірити у Державному акті на право приватної власності на землю наявність кадастрового номера

  • Право
  • 3433
  • 0

До уваги власників державних актів на право власності на землю старого взірця (червоного, або рожевого кольору)

Як повідомляє ГУ Держгеокадастру у Чернівецькій області, державні акти на право власності на земельну ділянку всіх зразків виданих з 1992 по 2012 роки – є дійсними.

Зверніть увагу! Державний акт на право приватної власності на землю виданий в період 1992-2001 року рожевого (червоного кольору) не містить кадастрового номера.

Земельна ділянка може бути об'єктом цивільних прав виключно з моменту присвоєння їй кадастрового номера. Кадастровий номер земельної ділянки є її ідентифікатором у Державному земельному кадастрі.

З метою наповнення Державного земельного кадастру відомостями про земельні ділянки, усім власникам державних актів старого взірця необхідно якнайшвидше привести цей документ у відповідність до сучасних норм і вимог законодавства у сфері регулювання земельних відносин, та присвоїти земельній ділянці кадастровий номер. Без нього, на сьогодні, власник земельної ділянки не зможе здійснювати правочини: дарувати, продавати, здавати в оренду, використовувати як заставу в банку, тощо.

Державна реєстрація земельної ділянки передбачає внесення до Державного земельного кадастру відомостей про земельну ділянку, та присвоєння їй кадастрового номера. Для державної реєстрації земельної ділянки, державному кадастровому реєстратору подається: заява, документація із землеустрою, в електронній формі та формі електронного документа.

Документація із землеустрою в електронній формі засвідчуються сертифікованим інженером-землевпорядником шляхом накладання кваліфікованого електронного підпису відповідно до вимог Закону України "Про електронну ідентифікацію та електронні довірчі послуги".

Державний кадастровий реєстратор, обраний за допомогою програмного забезпечення Державного земельного кадастру за принципом випадковості, перевіряє відповідність документів вимогам законодавства та, за результатами перевірки, здійснює державну реєстрацію земельної ділянки.

Як результат, земельній ділянці, відомості про яку внесені до Державного земельного кадастру, присвоюється кадастровий номер.

На підтвердження державної реєстрації земельної ділянки заявнику безоплатно видається витяг з Державного земельного кадастру про земельну ділянку.


 Купити квартиру в Чернівцях
Коментарі:
Більше новин по темі:
Не пропускайте важливих новин!
Увімкніть сповіщення, та отримуйте новини моментально після публікації