Податковій передадуть інформацію про банківські рахунки та сейфи українців

Кабінет Міністрів схвалив законопроєкт про передачу Податковій службі інформації про банківські рахунки та сейфи фізичних осіб.

Про це повідомляє пресслужба Міністерства фінансів, передають Українські Новини.

Пропонується створити Реєстр рахунків та індивідуальних банківських сейфів фізичних осіб, адміністратором якого буде Державна податкова служба.

Реєстр міститиме відомості про дату відкриття/закриття рахунків, IBAN, ПІБ власника, дані про фінансову установу, а також інформацію про договори на оренду сейфів. При цьому реєстр не міститиме даних про залишки коштів або вміст сейфів і не передбачає обмежень на фінансові операції громадян.

У відомстві зазначили, що метою законопроєкту є гармонізація українського законодавства із правом ЄС у сфері запобігання відмиванню коштів і фінансуванню тероризму, що є необхідною умовою для подання заявки на приєднання України до Єдиної зони платежів у євро (SEPA).

Приєднання до SEPA забезпечить можливість здійснення переказів у євро між Україною та європейськими країнами за єдиними правилами, без додаткових комісій та з високою швидкістю обробки.

Також законопроєкт передбачає:

— встановлення обовʼязку для Національного банку, банків, інших фінансових установ, небанківських надавачів платіжних послуг, емітентів електронних грошей направляти до ДПС повідомлення про відкриття та закриття рахунків чи електронних гаманців фізичних осіб, укладення або припинення договору про надання індивідуального банківського сейфа;

— створення Реєстру кінцевих бенефіціарних власників трастів або подібних правових утворень також під адмініструванням ДПС.
удосконалення верифікації кінцевих бенефіціарів юридичних осіб та запровадження санкцій за порушення подачі відповідної інформації до Єдиного державного реєстру.

— запровадження ефективних санкцій за порушення вимог фінансового моніторингу, які відповідатимуть нормам ЄС.

— запуск механізму викривачів у сфері фінмоніторингу та гарантування їх захисту.

— розширення переліку суб’єктів первинного фінмоніторингу, зокрема – на довірчих власників трастів і торговців культурними цінностями, якщо операції перевищують 400 тис. грн.

— запобігання доступу до управління фінмоніторинговими структурами особам із судимістю або їхнім спільникам.


DIM RIA
Коментарі:
Більше новин по темі:
Не пропускайте важливих новин!
Увімкніть сповіщення, та отримуйте новини моментально після публікації