В Офісі президента відбулася максимальна монополізація Єрмака. Експерт розповідає, що буде далі...

В Офісі президента відбулися масштабні кадрові зміни. Крім того, що Володимир Зеленський звільнив свого давнього друга і бізнес-партнера по Кварталу 95 Сергія Шефіра з посади першого помічника президента, він звільнив і двох заступників керівника Офісу президента Андрія Єрмака — Олексія Дніпрова та Андрія Смирнова.

Політолог Ігор Рейтерович в ефірі Radio NV розповів, у чому криється найбільша небезпека. Далі — його пряма мова:

«Деякі радники працювали ще до того, як Єрмак став очільником Офісу. Там є люди, яких привів ще й попередній глава Офісу президента. Думаю, що багато хто про нього вже забув, але [Андрій] Богдан заклав підвалини цієї системи, яка функціонує на сьогодні, і він саме цих людей привів. Тому, я думаю, не всі ці люди були стовідсотково людьми команди нового очільника.

І коли ми побачили, хто прийшов їм на заміну, тепер можна говорити, що остаточна інституціоналізація команди Єрмака в Офісі президента відбулася. Тобто це вже максимальна монополізація. Здавалось би, куди ще більше, але виявляється, що є ще куди зростати; і є кого ще приводити.

Відповідно, ми тепер маємо людей, які повністю працюють в вертикалі нового очільника Офісу [Єрмака].

Наскільки вони будуть ефективно працювати? Це питання на сьогодні насправді відкрите. Тому що про деяких нових заступників не так багато відомо. І поки не відомо, чим конкретно вони будуть займатися.

Але якихось кардинальних змін, мабуть, не відбудеться. Чому? Тому що і раніше так чи інакше переважна більшість рішень приймалися після відповідного погодження з паном Єрмаком. Я думаю, що така система буде працювати і надалі.

Єдине, що у президента, можливо, стане менше якихось альтернативних джерел інформації і можливості отримати якийсь альтернативний погляд на ці процеси, які відбуваються в країні. Оце, насправді, найважливіший, мабуть, момент, наслідки якого, поки що, також дуже складно передбачити, але вони точно не будуть позитивними.

Це шлях до капсули або до теплої ванни, до забронзовіння, залежно від того, з якої точки зору дивитися. Але це створює певну небезпеку.

Мені б хотілося вірити, що президент, як людина модернова, новаторська, з точки зору користування гаджетами і можливістю десь знаходити інформацію, не перетвориться на пізнього Кучму, якому приносили папочки, де була відповідна інформація, і Леонід Данилович жив тільки по ній.

До речі, в нього вистачило потім сміливості визнати це, і сказати вже після того, як він пішов з посади, що він був суттєво обмежений в отриманні альтернативної інформації, це призвело до багатьох проблем.

Президент демонструє здатність — самому щось читати з телефону. Пам’ятаєте у веселу історію, коли він забув телефон в машині? В Німеччині, здається, коли був з візитом. Повертався, його забирав.

Але я думаю, що в глобальних речах проблема буде. І це проблема достатньо серйозна. Навіть якщо ти будеш шукати якусь додаткову інформацію, все одно ти будеш спиратися на всі ті наради, на всю ту аналітику, які тобі будуть готувати люди, які з тобою працюють. А якщо там буде все це централізовано подаватися, думаю, що і варіанти, які будуть пропонуватися главі держави, можуть бути виписані таким чином, що буде альтернатива без альтернативи. Тобто, по суті, його можна буде підштовхувати до якогось одного варіанту.

Але це, звичайно, найгірший варіант розвитку подій. Думаю, що все ж глава держави повинен частіше і до журналістів виходити. Можливо, це не буде давати йому можливість якраз жити в межах якоїсь своєї реальності, яка буде відрізнятися від тієї реальності, в якій живе переважна більшість українців".


 Купити квартиру в Чернівцях
Коментарі:
Більше новин по темі:
Не пропускайте важливих новин!
Увімкніть сповіщення, та отримуйте новини моментально після публікації