Дьордій "включив" Дьордія: Як нардеп з Буковини Мазурашу прокоментував свій "захист" екс-регіонала Бойка
Народний депутат з Чернівецької області від фракції "Слуга народу" Георгій Мазурашу з трибуни висловився щодо Юрія Бойка, який раніше очолював заборонену партію ОПЗЖ. Це сталось під час розгляду постанови щодо відкликання Бойка з парламентського комітету з питань прав людини та деокупації.
Мазурашу каже, що не захищав Бойка. А свій виступ пояснює тим, що він не почув жодного аргументу, чому його потрібно відкликати з комітету. Суспільне Чернівці розповідає, що сказав Мазурашу про Бойка у Верховній раді та як це коментує.
На засіданні Верховної ради 19 грудня вдруге розглядали постанову про відкликання нардепа від колишньої фракції "ОПЗЖ" Юрія Бойка з посади члена парламентського комітету з питань прав людини, деокупації та реінтеграції тимчасово окупованих територій України, національних меншин і міжнаціональних відносин.
Під час розгляду постанови з трибуни виступив нардеп Георгій Мазурашу.
"У своїй діяльності я, як народний депутат України, орієнтуюсь на позицію очевидної більшості моїх, точніше наших з Володимиром Олександровичем [Зеленським — ред.], виборців 203 округу Чернівецької області. Я жодного разу не чув на зустрічах, щоб хтось мене просив чи пропонував мені брати участь у відкликаннях когось з ради й комітету. Це питання їхніх виборців. Якщо Бойко щось не так сказав, то для цього є правоохоронні органи", – казав Мазурашу.
У Facebook Центру протидії корупції повідомили, що Мазурашу став на захист Юрія Бойка. Відкликання нардепа з Комітету з питань прав людини з другої спроби підтримали 258 депутатів. Мазурашу – не голосував.
Мазурашу "включив" Дьордія…
У коментарі Суспільному Мазурашу каже, що не захищав Юрія Бойка, а рішення не голосувати пояснює це тим, що не почув жодного аргументу, чому нардепа потрібно відкликати з комітету. Водночас, коли проєкт 18 грудня вперше виносили на голосування – Мазурашу проголосував “за”.
"Один раз я проголосував зеленою кнопкою, тобто підтримав проєкт цієї постанови тоді, коли навіть фізично не встиг розібратися. Зараз я вже подивився всі документи до цього проєкту й побачив лише нейтральне рішення регламентного комітету. Аргументом підтримувати цей проєкт було б, якби сказали, що він погано працює або не з'являється чи ще щось", – каже Мазурашу.
Мазурашу каже, у своєму виступі з трибуни він не висловлював позицію фракції "Слуги народу", а висловлював власну думку як депутат. Говорить, що виборці не просили його відкликати Бойка з комітету. Водночас отримував повідомлення від виборців з проханням позбавити мандатів депутатів від ОПЗЖ.
Щодо поширення проросійських наративів Юрієм Бойком Мазурашу відповів, що не слідкує за ним і нічого про це не знає.
"Мене не цікавить, що він там поширює та розказує. Хай його виборці оцінюють. Якщо це порушує чинне законодавство, то це питання СБУ чи інших органів – нехай розбираються. Це не питання відкликання його з комітету, де він працював. Якщо в їх програмі чи публічній риториці були умовно антиукраїнські наративи чи тези, то чому їх не здерли з виборів?", – каже Мазурашу.
Мазурашу не в курсі, хто такий Юрій Бойко?
З квітня 2022 року Бойко очолює депутатську групу "Платформа за життя та мир" у парламенті, створену з колишніх членів забороненої на початку повномасштабного вторгнення партії ОПЗЖ.
Він був головою НАК "Нафтогаз України". У 2004 році отримав від тодішнього президента Леоніда Кучми звання "Герой України" за "повне урегулювання заборгованості України за газ перед РФ". За часів прем'єрства та президентства Віктора Януковича був міністром палива і енергетики, а також на посаді віцепрем'єра.
Бойка пов'язують з корупційним скандалом 2011 року, який у ЗМІ відомий як "вишки Бойка". Його підозрюють у причетності до закупівель двох морських бурових вишок через офшорні компанії-посередники. Збитки держави від цієї покупки оцінюються в 400 мільйонів доларів.
У 2019 році Бойко і балотувався на посаду президента України як самовисуванець і член "Опозиційного блоку". Тоді ж він їздив до Москви разом із Віктором Медведчуком. В результаті ДБР відкрило справу за статтею "зловживання владою або службовим становищем".
У серпні 2020 року став одним з ініціаторів подання до Конституційного Суду щодо відповідності Конституції низки положень антикорупційного законодавства. 28 жовтня КСУ оприлюднив рішення, згідно з яким скасовується відповідальність за недостовірне декларування та саме електронне декларування.
15 грудня Бойко опублікував у соцмережах проросійську заяву про "радикалів, які перейменовують міста", "заборону говорити рідною мовою" і "насильство над людьми". На його заяви відреагували в Офісі президента, в РНБО і Верховній раді. Після цього Бойко був на допиті в СБУ.
Після допиту в СБУ Бойко оприлюднив у мережі TikTok відео з вибаченням перед українцями та назвав Путіна воєнним злочинцем. Бойко сказав, що його остання заява викликала різку реакцію у суспільстві, тож він хоче прояснити ситуацію.
“Перше. Я точно не хочу, щоб моя заява була використана рф і воєнним злочинцем путіним для виправдання агресії і нападу на нашу країну. Якщо когось із українців, які воюють на фронті або працюють в тилу на підтримку перемоги образили мої слова, я хочу принести вибачення”, — сказав Бойко.
Він додав, що всі мають бути єдині, націлені на перемогу над зовнішнім ворогом та відкласти всі внутрішні розбіжності. А також закликав політиків об’єднувати країну, людей та працювати на перемогу.
19 грудня 2024 року Верховна рада відкликала Юрія Бойка з посади члена парламентського комітету з питань прав людини, деокупації та реінтеграції тимчасово окупованих територій України, національних меншин і міжнаціональних відносин, пише Суспільне.
-
"Слуга народу" планує ребрендинг – ЗМІ
-
Яка ганьба! Нардеп Мазурашу з Буковини підтримав екс-регіонала Бойка
-
Із фракції “Слуга народу” нардеп вийшов 41 народний депутат - рух ЧЕСНО
-
Кажете немає грошей на оборону країни? А тепер дізнайтеся скільки коштів отримають три партії з держбюджету у 2025 році
-
"Слуга Народу" очищається від тих, хто зраджує цінностям партії та загальноприйнятим нормам – Олена Шуляк
-
В Україні, схоже, розпочалася певна підготовка до президентських виборів. The Economist називає дату