Урочисте засідання Верховної Ради: нагородження Героїв «Хрестом бойових заслуг» та отримання Україною найвищої відзнаки Литовської республіки

Президент України Володимир Зеленський оголосив про створення в межах Президентського університету Коледжу Європи, який готуватиме фахівців для роботи з інституціями Європейського Союзу. Про це Глава держави заявив під час виступу на урочистій частині планерного засідання Верховної Ради України з нагоди Дня Української Державності.

«Європейський Союз має Коледж Європи в Брюгге й Натоліні. Це одні з найповажніших закладів післядипломної освіти, які готують фахівців для роботи в інституціях ЄС і державах-членах. Ми створюємо в Україні наш Коледж Європи. Вже підписано відповідний меморандум між урядом України й Коледжем Європи в Натоліні», – повідомив Президент.

За його словами, на першому етапі в одному з українських закладів вищої освіти запрацює факультет європейської інтеграції, а згодом на його основі – Коледж Європи в межах Президентського університету.

«І хоча мені казали, що це не вирішується за місяці – як і багато разів говорили це з інших питань, – я знаю, що створення нашого Коледжу Європи триватиме недовго. Я впевнений, він скоро запрацює», – зазначив Володимир Зеленський.

Глава держави наголосив, що заклад буде не лише фаховою основою для європейської політики України як члена ЄС, а й внеском нашої країни у розвиток європейських інституцій.

«Ось це і є те, що ми можемо, ми – громадяни України. Ось це і є наша державність», – констатував він.

Як зазначив Президент, Україна має рухатися до початку переговорів щодо членства у Європейському Союзі з такою ж швидкістю, з якою здобула кандидатство.

Президент України Володимир Зеленський

«Все, що маємо зробити для цього, ми зробимо. Синхронізувати законодавство України з правом Євросоюзу – ми виконаємо. Сформований і план імплементації всіх регламентів та директив ЄС у межах виконання Угоди про асоціацію з Євросоюзом. Це фактично спільне завдання для нас, для вас, шановні депутати, і для уряду нашої держави», – наголосив Володимир Зеленський.

За його словами, сьогодні процес європейської інтеграції переведений в Україні зі сфери зовнішньої політики у сферу внутрішньої політики, і з цього починається справжня євроінтеграція.

Глава держави висловив переконання, що Україна завжди була Європою, а цінності українського народу – європейськими.

«Наш державотворчий досвід різних часів – це європейський досвід. І ось тепер ми прийшли до того, що наша державна система інституційно стає Європою», – акцентував Президент України.

«Ми показали силу в боях і об’єднали світ найкращими емоціями, які тільки бувають у людей. Ми боремося проти терору окупантів і захищаємо людяність для всіх народів. Ми гарантуємо, що кордони Європи ніколи більше не посунуться західніше від нашого східного державного кордону, і робимо наші державні та суспільні інституції передовими», – наголосив він.

Президент Володимир Зеленський нагородив відзнакою Глави держави «Хрест бойових заслуг» українських воїнів, які проявили себе в захисті державного суверенітету й територіальної цілісності України.

Нагородження відбулося в сесійній залі Верховної Ради під час урочистої частини пленарного засідання з нагоди Дня Української Державності.

«Коли сьогодні, у День Української Державності, тут, у Верховній Раді України, перед усім українським народом я відзначатиму сильних людей за сильні вчинки «Хрестом бойових заслуг», я хочу, щоб усі українці відчували: ми – за спинами тих, хто на полі бою захищає нашу державу, а за нашими спинами – мільйонів українців, які живуть зараз, – ті, хто протягом століть творив українську історію, українську культуру та український характер», – сказав Президент.

Зокрема, відзнаку Глави держави отримала снайпер 2-ї категорії, старший матрос Олена Заблоцька, яка, ризикуючи своїм життям, на власних плечах евакуювала військовослужбовця для надання кваліфікованої медичної допомоги.

Нагороджений і командувач Сухопутних військ Збройних Сил України, генерал-полковник Олександр Сирський, який із початку збройної агресії РФ проти України особисто керував обороною Києва та області. Завдяки його вмілому командуванню, своєчасним раціональним та продуманим рішенням противника було зупинено. Під безпосереднім керівництвом Олександра Сирського був організований наступ із подальшим визволенням населених пунктів Київської області. В результаті на цьому напрямку противник був змушений терміново відступити за межі державного кордону України.

Нагородження Героїв «Хрестом бойових заслуг». Фото сайту Президента України
Нагородження Героїв «Хрестом бойових заслуг». Фото сайту Президента України

Нині Олександр Сирський сумлінно виконує службові обов’язки на посаді командувача оперативно-стратегічного угруповання військ «Хортиця». Під його безпосереднім керівництвом було взято під вогневий контроль Антонівський та Каховський мости, що дає змогу контролювати переміщення озброєння та військової техніки противника. Крім того, було зруйновано логістичне постачання ворога, що перешкоджає йому у створенні ударних угруповань. Також завдяки вмілому керівництву Олександра Сирського всі намагання противника побудувати понтонну переправу поблизу Дар’ївського мосту через річку Інгулець не мали успіху.

Нагородження Героїв «Хрестом бойових заслуг». Фото сайту Президента України

Нагороду отримав командувач військ оперативного командування «Південь» Сухопутних військ Збройних Сил України генерал-майор Андрій Ковальчук, який уміло керує військовими частинами та підрозділами оперативно-стратегічного угруповання військ «Олександрія» під час проведення оборонної операції на території Одеської, Миколаївської, Херсонської, Запорізької областей. Під його керівництвом було сплановано вогневе ураження противника у Херсонській області, знищено логістичну інфраструктуру ворога, склади з боєприпасами, командні пункти та центри управлінь противника, що унеможливлює подальше пересування російського війська на Херсонщині.

«Хрестом бойових заслуг» також відзначений старший лейтенант Дмитро Лінник, який у травні – червні 2022 року керував обороною населеного пункту Миколаївка Луганської області. У червні він організував та очолив знешкодження диверсійно-розвідувальної групи, взявши в полон дев’ятьох військовослужбовців противника. Були зірвані плани ворога з оточення та знищення підрозділів, які здійснювали оборону Сєвєродонецька й Лисичанська протягом двох місяців.

Нагородження Героїв «Хрестом бойових заслуг». Фото сайту Президента України

Відзначений і Майор Руслан Маришев, який з 24 лютого 2022 року й до цього часу виконує бойові завдання з відсічі збройній агресії Російської Федерації в Донецькій та Луганських областях. Підпорядковані йому підрозділи знищили значну кількість живої сили й техніки противника. Бійці не давали ворогу змоги протиснутися вглиб нашої оборони.

Нагороду отримав головний сержант Сергій Міщенко, командир відділення взводу протитанкових ракетних комплексів. Мобільний розрахунок ПТРК «Стугна-П» під його командуванням продемонстрував високу результативність. Зокрема, під час бойових зіткнень з противником у районі населеного пункту Підлісне Луганської області Сергій Міщенко знищив живу силу противника та боєкомплект. Всього під безпосереднім керівництвом військовослужбовця було знищено 14 одиниць броньованої техніки ворога, зокрема вісім танків.

Також відзначений капітан Дмитро Береговий, підрозділ якого постійно виконував завдання зі знищення живої сили й техніки, опорних пунктів противника на сході України. Під час операцій підрозділ також захоплював техніку та військовослужбовців РФ, зокрема офіцерів.

Залужний і Данілов. Фото сайту Президента України

Нагороджено полковника Євгена Булацика, який із перших днів збройної агресії Російської Федерації попри масовані удари по аеродрому базування та серйозні руйнування інфраструктури не допустив припинення виконання бойових завдань підпорядкованою бригадою. За час бойових дій як командир екіпажу Су-24М виконав 51 виліт, з яких 42 – бойових. Під час вильотів було знищено значну кількість особового складу й техніки ворога.

Серед нагороджених – бригадний генерал Андрій Гнатов, який уміло керує військовими частинами та підрозділами оперативного угруповання військ «Примор’я» під час проведення оборонної операції на території Миколаївської та Херсонської областей. Завданий удар змусив ворога відмовитися від наступальних дій та зупинитися на певних рубежах. Крім того, підпорядковані генералу війська відновили контроль над п’ятьма населеними пунктами на Херсонщині. Під час операцій ворог зазнав значних втрат техніки й живої сили.

Лейтенант медичної служби Юлія Головня з початку повномасштабної агресії Росії перебувала безпосередньо в районі ведення бойових дій у Луганській області. Була начальником евакуаційного екіпажу, зокрема особисто під постійними обстрілами виносила поранених і травмованих з передових позицій та доправляла їх до точки евакуації медичним транспортом. Її екіпаж урятував велику кількість особового складу мотопіхотного батальйону та приданих підрозділів.

Відзначений і бригадний генерал Михайло Драпатий, який з 24 лютого 2022 року бере участь у відбитті збройної агресії Росії. Військові частини та підрозділи оперативного угруповання військ «Каховка» під командуванням генерала звільнили низку населених пунктів Херсонської та Дніпропетровської областей і просунулися вглиб оборони противника на відстань від шести до 23 кілометрів. Це оперативне угруповання знищило близько 140 військовослужбовців противника, 13 було взято в полон. Також було знищено значну кількість різної техніки.

Нагородження Героїв «Хрестом бойових заслуг». Фото сайту Президента України

Командир гранатометного відділення, сержант Павліна Николаєвич у червні цього року на Луганщині допомагала зупиняти ворога, який переважав у кількості особового складу й техніки, та зривати ворожі наступи. 23 червня поблизу населеного пункту Верхньокам'янка під час наступу противника відкрила вогонь з гранатомета й особисто знищила один БМП-2 та п’ятьох піхотинців. Потрапивши в оточення, керувала відведенням групи в безпечне місце, зберігши життя і здоров’я товаришів по службі.

Також відзначений молодший сержант Олександр Рогачевський, завдяки вмілим діям якого було знищено боєкомплекти й техніку ворога. У червні в районі Сєвєродонецька, ризикуючи життям, він прикрив евакуацію груп спеціального призначення з промислової зони міста та взяв учать у зупиненні прориву ворога, щоб запобігти оточенню наших військ поблизу Лисичанська. Під час бою Олександр Рогачевський відтягнув пораненого командира групи в безпечне місце для надання медичної допомоги.

Підполковник Павло Розлач з початку повномасштабного вторгнення РФ керував особовим складом під час ведення ворогом наступальних дій у Херсонській області. Вміло організовував вогневі засідки для техніки противника. Його значний бойовий досвід урятував сотні життів військовослужбовців. Підполковник застосовує нестандартну тактику ведення бойових дій. За його участю було звільнено низку населених пунктів у Миколаївській та Херсонській областях.

Серед нагороджених – старший лейтенант Анатолій Танцюра, командир артилерійської бойової частини середнього десантного корабля «Юрій Олефіренко», який бере участь у відбитті російської агресії. Завдяки ініціативності Анатолія Танцюри постійно здійснюється вогневе ураження берегових та повітряних цілей. Загалом було знищено близько 800 осіб та понад 30 одиниць бойової техніки. Крім того, збито п’ять крилатих ракет ворога. Анатолій Танцюра особисто керував знешкодженням двох виявлених плавучих мін.

Полковник Микола Мішакін успішно виконував бойові завдання щодо недопущення прориву російських військ на Київщині, в результаті чого було знищено понад 10 одиниць бронетехніки й велику кількість живої сили противника. Під час боїв на Луганщині завдяки діям Миколи Мішакіна евакуйовано та врятовано життя близько 25 сімей. Полковник також брав активну участь у боях на Сєвєродонецькому напрямку.

Нагородження Героїв «Хрестом бойових заслуг». Фото сайту Президента України

Штаб-сержант Роман Паламарчук виконував бойові завдання в Київській області. Завдяки його професіоналізму група військовослужбовців відбила атаки ворожих ДРГ та знищила техніку противника. Роман Паламарчук також брав участь у боях на Харківщині. Вмілі та рішучі дії українських оборонців, серед яких був Роман Паламарчук, забезпечили вогневе прикриття прикордонників та допомогли зупинити наступ противника.

Також відзначений полковник Олег Федорів, який організовував та виконував бойові завдання в межах оперативно-бойового заходу «Тесей» у Запорізькій області. Завдяки вмілому управлінню та організації цих заходів підлеглий особовий склад виявляв місця скупчення й маршрути пересування техніки та живої сили противника, визначав координати, які в межах взаємодії передавали до артилерійського підрозділу Збройних Сил України. Здійснювалося корегування артилерійського вогню по виявлених цілях.

Головнокомандувач ЗСУ Валерій Залужний

Майор Денис Нохрін брав участь у боях біля Рубіжного на Луганщині. Завдяки його мужнім діям вдалося відбити атаку противника, знищити близько 20 окупантів та вивести з оточення військовослужбовців 4-ї патрульної роти. Денис Нохрін також зміг організувати приховану переправу свого підрозділу через річку Сіверський Донець. Залишаючись непоміченим, його батальйон зайняв визначені оборонні рубежі в районі населених пунктів Сиротине та Метьолкіне.

Зеленський і Залужний

«Ми маємо бути гідними висоти нашого народу, усіх його поколінь, і тисячолітньої ваги нашої державності», – наголосив Президент України, вручаючи відзнаки захисникам.

В урочистій частині пленарного засідання Верховної Ради України також взяв участь Президент Литовської Республіки Гітанас Наусєда, який звернувся до народних депутатів з парламентської трибуни, а в онлайн-режимі відбулося включення Президента Європейського парламенту пані Роберти Мецоли.

Фото сайту Президента України
Президент Литовської Республіки Гітанас Наусєда під час виступу у Верховній раді. Фото сайту Президента України

Президент Литви Гітанас Наусєда, який прибув до Києва з нагоди Дня Української Державності, нагородив Президента України Володимира Зеленського найвищою державною нагородою Литовської Республіки – орденом Вітаутаса Великого із золотим ланцюгом.

«Ця найвища литовська державна нагорода символізує історичну єдність наших народів, спільну боротьбу та перемоги», – зазначив Президент Литви, вручаючи орден Главі Української держави під час виступу на урочистій частині пленарного засідання Верховної Ради.

Фото сайту Президента України

Гітанас Наусєда розповів, як в одній із численних розмов з ним Володимир Зеленський сказав, що ніколи не думав, що буде «воєнним Президентом».

«Можливо, ніхто з нас не сподівається бути президентом під час війни, окрім тих, хто сам планує війну. Але сьогодні весь світ захоплюється боротьбою Президента Зеленського та кожного українця, які борються за свою родину, свій дім, свою Батьківщину. Таку сильну націю ніколи не здолати!» – сказав лідер Литви, звертаючись українською мовою до присутніх на засіданні.

Гітанас Наусєда наголосив, що сьогодні розповіді про подвиги українського народу ширяться світом. Він подякував українцям за те, що вони так рішуче боронять свою незалежність і подають яскравий приклад усім іншим.

«Ваша боротьба – це також і наша боротьба, литовців. Це нагадує нам часи, коли ми разом боролися проти спільного ворога», – зазначив він.

Президент Литовської Республіки Гітанас Наусєда взяв участь в урочистому засіданні Верховної ради України 28 липня 2022 року
Президент Литовської Республіки Гітанас Наусєда взяв участь в урочистому засіданні Верховної ради України 28 липня 2022 року
Президент Литовської Республіки Гітанас Наусєда взяв участь в урочистому засіданні Верховної ради України 28 липня 2022 року

За словами Президента Литви, коли 40-ва окрема артилерійська бригада імені Великого князя Вітовта мужньо йде в бій, литовці пишаються цим як здобутками своїх кревних родичів.

Гітанас Наусєда переконаний, що сьогодні всі зобов’язані чітко обрати сторону правди й не намагатися всидіти на двох стільцях.

«Литва давно вибрала своїх друзів і ніколи їх не зрадить!» – запевнив він.

Володимир Зеленський подякував литовському колезі та всьому народу Литви за важливу героїчну підтримку України.

«Це не було для наших держав політикою – це відображає однаково сильну волелюбність наших народів. Народів, які йшли і йдуть разом європейською історією», – сказав Глава Української держави.

Президент Литовської Республіки Гітанас Наусєда взяв участь в урочистому засіданні Верховної ради України 28 липня 2022 року

У зверненні Роберта Мецола зазначила, що в День Української Державності вшановують хоробрість і рішучість усіх українців, які воюють та віддають свої життя за суверенітет і територіальну цілісність України. Вона наголосила, що українці борються не лише за власну державу, а й за всю Європу.

«Українці – це вільна європейська нація, яка сама робить свій вибір, обирає свою долю й захищає спільні для нас цінності», – сказала Президент Європейського парламенту.

Вона наголосила, що європейці ніколи не приймуть агресивного вторгнення до мирної країни.

«Ми ніколи не заплющимо очі на звірства та злочини, які скоїли росіяни на українській землі», – заявила Роберта Мецола.

Учасники урочистої частини планерного засідання Верховної Ради вшанували хвилиною мовчання пам'ять захисників України, полеглих у боях за свободу й незалежність своєї країни.


 Купити квартиру в Чернівцях
Коментарі:
Більше новин по темі:
Не пропускайте важливих новин!
Увімкніть сповіщення, та отримуйте новини моментально після публікації