У Зеленського готують відставки очільників кількох областей: хто вони і про які скандали відомо

Президент Володимир Зеленський 23 січня анонсував кадрові рішення щодо управлінців різного рівня у міністерствах та інших структурах центральної влади і в регіонах. Звільнити планують зокрема чотирьох очільників обласних військових адміністрацій, які нещодавно були фігурантами скандалів.

Джерела Обозревателя повідомили, що йдеться, про главу Дніпропетровської ОВА Валентина Резніченка, Запорізької – Олександра Старуха, Сумської – Дмитра Живицького, Херсонської – Ярослава Янушевича.

Нещодавно Резніченко став фігурантом у корупційному скандалі на 1,5 млрд грн. У листопаді ЗМІ оприлюднили розслідування, у якому йдеться, що з початку війни в України Дніпропетровська область витратила на ремонт доріг 2,3 млрд грн. Більшість коштів отримала фірма "Будінвест Інжиніринг", співвласниця якої – фітнес-тренерка Яна Хланта, тісно пов'язана із Резніченком.

Як з'ясували журналісти, Хланта та Резніченко разом подорожували, спортсменка їздила на автомобілі глави ОВА та отримувала зарплату у його фірмі.

За даними журналістів, Хланта та Резніченко є близькими людьми

Представники Національного антикорупційного бюро (НАБУ) провели обшуки в кабінеті Резніченка, у низці профільних департаментів ОВА, а також за низкою інших адрес. Кримінальне провадження відкрили за статтями "зловживання владою або службовим становищем" та "легалізація доходів, отриманих злочинним шляхом".

Запорізька ОВА, очільником якої є Олександр Старух, потрапила у скандал, що стосується розкрадання гуманітарної допомоги. У СБУ та НАБУ наприкінці серпня 2022 року повідомили, що розслідують можливе присвоєння гумдопомоги топчиновниками. Обшуки провели у міськраді, ОВА, а також на складських приміщеннях та за адресами проживання причетних до злочину осіб.

Слідство триває за трьома статтями Кримінального кодексу України.

У Зеленського готують відставки очільників кількох областей: хто вони і про які скандали відомо

У скандали потрапила й заступниця голови ЗОВА Злата Некрасова. У розпал війни вона вирушила святкувати Новий рік у Таїланд. А після скандалу з розкраданням гумдопомоги Некрасова заявила, що "неможливо любити чи ненавидіти владу". Також вона видала, що влада має виконувати свою роботу, а люди займатися своїми справами.

Жителі Херсонської області неодноразово критикували очільника ОВА Янушевича. На сайті президента навіть з'явилася петиція з закликом усунути його від посади "в зв'язку з повною не компетенцією та бездіяльністю".

Крім того, повідомлялося, що Янушевич нібито взяв до себе у радники депутата Херсонської міськради від ОПЗЖ та колишнього помічника гауляйтера Володимира Сальдо Юрія Стельмашенка.

У Зеленського готують відставки очільників кількох областей: хто вони і про які скандали відомо

Нагадаємо, Володимир Зеленський підписав низку кадрових рішень щодо керівників міністерств та інших структур центральної влади. На правоохоронну систему та регіональне самоврядування в кількох областях очікують перестановки.


 Купити квартиру в Чернівцях
Коментарі:
Більше новин по темі:
Не пропускайте важливих новин!
Увімкніть сповіщення, та отримуйте новини моментально після публікації