У Верховній раді ледь не побилися Порошенко і Стефанчук. Ірину Геращенко обізвали "дівчинкою"

21 травня, народні депутати "Європейської Солідарності" заблокували трибуну Верховної Ради, вимагаючи ухвалення рішення про створення ТСК щодо фортифікацій та дронів для ЗСУ, а також розгляду законопроєкту про заборону УПЦ МП.

Нардепи "ЄС" закликали негайно винести на голосування законопроєкт про заборону московської церкви в Україні, створення ТСК з питань фортифікацій і забезпечення ЗСУ дронами. Однак голова Верховної ради Руслан Стефанчук відмовлявся це робити.

У кулуарах парламенту відбулася гаряча суперечка мід Стефанчуком і лідером фракції “ЄС” Петром Порошенком, яка ледь не переросла у сутичку після того, як "слуги" назвали народну депутатку Ірину Геращенко “дівчинкою”.

Фракція "Європейська Солідарність" готова до блокування роботи ВР, якщо монобільшість і керівництво парламенту не поставлять в порядок денний ТСК по фортифікаціях і дронах.

Про це заявила співголова фракції Ірина Геращенко, інформує Цензор.НЕТ із посиланням на пресслужбу "ЄС".

"Озвучили вимогу фракції на погоджувальній. Вже завтра починається пленарний тиждень і ми очікуємо голосування по ТСК, а також винесення в порядок денний закону про заборону московських попів", – повідомила депутатка.

"Більше півроку наша фракція наголошує на пріоритетності цих питань для країни, ВР має в рамках контролю над урядом сприяти забезпеченню ЗСУ безпілотниками в достатній кількості і високої якості. Ми маємо розібратися, хто в уряді відповідає за фортифікації, яка ціна і якість цих робіт", – зазначає Геращенко.

"Якщо монобільшість і далі блокуватиме створення ТСК, це означає, що вони покривають проблеми щодо зведення сучасних захисних ліній і забезпечення армії БаЛА", – резюмувала співголова фракції "ЄС".

Відповідне відео з’явилося на YouTube каналах:

Голова Верховної Ради Руслан Стефанчук заявив, що на Погоджувальній раді було ухвалено рішення про те, що блокування трибуни парламенту суперечить регламенту ВР. Усі дії, спрямовані на розхитування ситуації в Україні, мають бути припинені, бо вони є "деструктивними для українського парламентаризму".

Про це Стефанчук сказав на брифінгу 22 травня, інформує Цензор.НЕТ із посиланням на "Інтерфакс-Україна"

"На погоджувальній раді ми ухвалили одне дуже важливе рішення... ми вирішили, що блокування трибуни та інші форми непарламентської діяльності... суперечать регламенту Верховної Ради. Визнаємо необхідність подальшої консолідації для ухвалення важливих рішень, необхідних для перемоги і відновлення України", - заявив він.

За його словами, Погоджувальна рада категорично засудила будь-які дії, що перешкоджають виконанню функції Верховної Ради, визначених Конституцією України, особливо в період повномасштабної війни Росії проти нашої держави.

Стефанчук зауважив, що Погоджувальна рада висловила прагнення підтримувати згуртованість і єдність, а також утриматися від будь-яких дій, які дестабілізують діяльність українського парламенту.

Спікер парламенту додав, що рішення Погоджувальної ради підтримали представники всіх фракцій і груп, крім фракції "Європейська солідарність".

За словами Стефанчука, усі дії, спрямовані на розхитування ситуації в Україні, мають бути припинені, оскільки вони є деструктивними для українського парламентаризму, "а отже, і для національної безпеки України".


 Купити квартиру в Чернівцях
Коментарі:
Більше новин по темі:
Не пропускайте важливих новин!
Увімкніть сповіщення, та отримуйте новини моментально після публікації