Топ-10 “ПолітХабу”: якими політиками цікавились українці у 2023 році?

Минулий рік запамʼятався низкою кадрових змін, гучних призначень та корупційних скандалів. Разом з тим у 2023 році українців найбільше цікавила ситуація на фронті та військове керівництво. Це відобразилося і у популярності пошукових запитів.

До цьогорічної десятки найпопулярніших політиків на ПолітХабі потрапили люди, які так чи інакше пов’язані з темою війни — нові та старі міністри оборони, дружини та помічники військових керівників, а також народні депутати та військові експерти.

Ким найбільше цікавились українці у 2023 році?

Рух ЧЕСНО проаналізував статистику переглядів профілів політиків на платформі ПолітХаб і представляє топ-10 найбільш читаних.

У 2023 році українці найбільше цікавились новим міністром оборони Рустемом Умєровим, який очолив міністерство замість Олексія Резнікова, звільненого після повідомлень про скандальні закупівлі. У 2019 році Умєров обрався нардепом у Верховну Раду від партії “Голос”, а у 2022 році його призначили керівником Фонду держмайна України.

Після Умєрова українці найбільше цікавились Романом Світаном, який від початку повномасштабного вторгнення регулярно виступає на українському телебаченні як військовий експерт. У 2014 році Світан був у полоні російських спецслужб у тимчасово окупованому Донецьку. Згодом його вдалось повернути. У тому ж році Світан невдало балотувався до Верховної Ради як самовисуванець.

Третю сходинку рейтингу посіла Маріанна Буданова — дружина очільника Головного управління розвідки України Кирила Буданова. У листопаді ЗМІ повідомили, що Буданову та ще кількох співробітників ГУР отруїли важкими металами через їжу, після чого її знадобилась допомога лікарів. У 2020 році Буданова балотувалась до Київради від партії УДАР Віталія Кличка, а у 2021 році навіть була його радницею щодо протидії корупції у сфері молодіжної політики та спорту.

Четвертою стала нардепка від “Слуги народу” Марʼяна Безугла, яка протягом року відмітилась рядом контроверсійних заяв. Зокрема у липні 2023 року у одному зі своїх дописів Безугла написала, що зовнішність директорки музею Голодомору-геноциду 1932-1933 років Лесі Гасиджак не відповідає "візуальним стандартам" цієї посади. Безугла також заявляла, що головнокомандувач ЗСУ Валерій Залужний має піти у відставку через відсутність плану на 2024 рік. Ця заява обурила громадськість, а у ВРУ ініціювали відкликання Безуглої з керівних посад у Комітеті з питань нацбезпеки.

П’ятою за популярністю стала ексзаступниця міністра оборони Ганна Маляр, яку звільнили з посади після двох років під керівництвом Олексія Резнікова. Від початку повномасштабного вторгнення Маляр здобула популярність завдяки тому, що постійно коментувала зміну ситуації на фронті в “Єдиному марафоні”. У 2020 році Ганна Маляр невдало балотувалась до Київради від “Слуги народу”.

Шостим у рейтингу став помічник Головнокомандувача ЗСУ Валерія Залужного Геннадій Частяков, який у листопаді загинув внаслідок вибуху гранати на свій день народження, за словами його дружини, він приніс гранати додому у подарунковому пакеті. У 2012 році Частяков невдало балотувався до Верховної Ради 7-го скликання як самовисуванець по округу №19 (Волинська область).

Сьомим у списку є скандальний журналіст Роман Реведжук, який у своїх соцмережах регулярно повідомляє про начебто астрономічні втрати ЗСУ у війні проти рф та критикує військове керівництво та президента України. Реведжук ще у 2020 році виїхав за кордон, окрім поширення фейків він відомий тим, що у 2014 році отримав акредитацію на роботу журналістом у так званій “ДНР”. Він двічі невдало балотувався до Верховної Ради як самовисуванець — у 2014 та 2018 роках. Окрім цього Ревежук був помічником нардепа попереднього скликання ВР Олега Барни, який у цьому році загинув на фронті.

Восьмим у рейтингу переглядів ПолітХабу став п’ятий президент та лідер “Європейської солідарності” Петро Порошенко, якого у 2023 році шукали не лише через політичну й волонтерську діяльність, але й через скандали. У грудні зокрема прикордонники відмовились випускати експрезидента за кордон, за словами самого Порошенка, він збирався їхати у відрядження в Польщу та США. Пізніше в СБУ повідомили, що Порошенко планував зустрітись із прем’єром Угорщини Віктором Орбаном, що стало основною причиною відмови.

Дев’ятим за популярністю став екснардеп з групи “Довіра” Андрій Іванчук, який у вересні 2023 помер у віці 50 років через відрив тромбу. Іванчук був нардепом трьох скликань, під час свого перебування у Верховній Раді він відмітився в тому числі кнопкодавством та фігуруванням у низці антикорупційних розслідуваннях.

Завершує рейтинг екскерівник ТЦК Львівської області Олександр Тіщенко, який у 2023 році активно давав інтерв’ю та коментував ЗМІ ситуацію довкола мобілізації в Україні. У серпні Тіщенко пішов із посади на тлі низки корупційних скандалів, повʼязаних із посадовцями ТЦК. У 2020 році Тіщенко став депутатом Львівської облради від “Слуги народу”, а у 2019 році невдало балотувався до Верховної Ради як самовисуванець.


 Купити квартиру в Чернівцях
Коментарі:
Більше новин по темі:
Не пропускайте важливих новин!
Увімкніть сповіщення, та отримуйте новини моментально після публікації