Чому голова Чернівецької ОВА Запаранюк очолив обласний осередок «Слуги народу»? Думка буковинського політолога

"Таке рішення – це фактичне наслідування політики попередніх років, коли вище керівництво області "вплітають" в якісь політичні інтриги. Я вважаю, що керівник обласної влади не має керувати такими структурами, навіть тимчасово. Це прямий конфлікт інтересів, який виникатиме у роботі. Партійна робота – це виконання інших обов’язків. Людина не може поєднувати такі посади й залишатися політично нейтральною. Ми прагнемо до Європи, але часто робимо кроки назад, повертаємося до радянських цінностей", – прокоментував виданню МБ директор Буковинського центру виборчих технологій Ігоря БАБ’ЮК.

Про те, що Руслан Запаранюк став тимчасовим виконувачем обов’язків керівника обласного осередку "Слуги народу", стало відомо 27 квітня цього року. Він замінив на посаді народну депутатку Олену Лис, яка очолювала осередок із березня 2021 року.

– Така практика у нашій області була вже неодноразово. Був період Народного Руху, коли керівники області очолювали обласні організації. Впливу Андрія Пишного (голови НБУ, якому приписують дружбу з головою Офісу Президента Андрієм Єрмаком та патронат над Запаранюком - авт.) на ці процеси я поки що не бачу. Можливо, цей вплив поки що неоднозначний. Ці процеси можна буде відстежувати пізніше, – вважає І. Баб’юк. – Проте ще раз повторю: така практика в області вже була. Потім керівники ОДА часто продовжують свою діяльність у Верховній Раді. Проте міркувати щодо народного депутатства Руслана Запаранюка сьогодні і йому самому і нам усім ще дуже рано.

Депутат Чернівецької обласної ради від "Слуги народу", перший заступник голови облради Микола Гуйтор зазначив, що через деякий час мають відбутися партійні збори, де остаточно оберуть нового керівника.

– Замінили Олену Лис, тому що є обмежені строки перебування на посаді – два роки. Відтак, відповідно до статуту партії, відбувається зміна керівника. Я не можу говорити про інших кандидатів, бо наразі Руслан Запаранюк є тимчасовим керівником. Через деякий час мають відбутися вибори, на яких члени партії оберуть нового керівника. Руслан Васильович, як виконувач обов’язків, має відповідати за організацію партійних зборів, де будуть висуватися кандидати.

У пресслужбі обласного осередку "Слуги народу" ситуацію прокоментували коротко і дивно: "Наразі у нас немає детальної інформації".

"МБ" надіслав запит у пресслужбу партії "Слуга народу", де поцікавився тим, чому обрали тимчасовим керівником партійної організації саме Руслана Запаранюка, який досі не мав стосунку до "Слуги народу", та коли мають відбутися вибори нового очільника обласної організації "Слуги народу".


 Купити квартиру в Чернівцях
Коментарі:
Більше новин по темі:
Не пропускайте важливих новин!
Увімкніть сповіщення, та отримуйте новини моментально після публікації