Як захисник з Буковини Богдан Космірак отримав сім куль від "вагнерівців", але ворога не пропустив і залишився живим

Богдан Космірак з Буковини – боєць 1 гірсько-штурмової роти 108 окремого гірсько-штурмового батальйону 10 ОГШБ «Едельвейс». Воїн – яскравий приклад української незламності та незвичайної хоробрості.

Про це йдеться у розповіді 10 Гірсько-Штурмової Бригади. Саме ці якості допомогли йому вистояти в бою з «вагнерівцями» під Спірним, що на Донеччині. На початку жовтня 2022 року росіяни зібрали у кулак всі сили, які мали у секторі, аби взяти це село. Ворог розпочав штурм позицій, які тримали воїни 108 гірсько-штурмового батальйону.

Втім, взяти з наскоку «едельвейсів» не так просто. Перша хвиля штурму захлинулась. Та це не зупинило атаки – противник кинув в бій все, що мав – танки, бронемашини та безліч піхоти. І це все під вогневий вал зі ствольної артилерії та мінометів.

Захисники добре підготувалися до зустрічі, але ворог мав чималу перевагу у техніці та людях. Росіяни почали стискати «едельвейсів» у кільце. Втім, ніхто здаватися не збирався. Навіть попри те, що в наших бійців вже був відчутний брак набоїв, води та їжі. Але в той день на допомогу прийшли дрони.

Наступного дня росіяни продовжили штурмувати позиції батальйону. Богдан Космірак залишився сам на спостережному пункті. Воїн раз за разом відбивав спроби штурму оскаженілих росіян. Отримав поранення, друге, третє... Але він вистояв, вистояв і 108 гірсько-штурмовий батальйон.

В тому бою Богдан отримав сім кульових поранень, він чудом залишився живий. Далі він пройшов тривалий курс лікування та реабілітацію. Його вже хотіли списати з лав ЗСУ, але Богдан відмовився. Він повернувся у стрій до своїх побратимів та продовжує боронити нашу землю.

У грудні 2023 року Богдана Космірака за мужність та незламність відзначили «Хрестом Хоробрих» – почесним нагрудним знаком Головнокомандувача Збройних Сил України.

Дякуємо за захист, Герою!

Всі фото: 108 окрема гірсько-штурмового батальйону 10 ОГШБ «Едельвейс».


 Купити квартиру в Чернівцях
Коментарі:
Більше новин по темі:
Не пропускайте важливих новин!
Увімкніть сповіщення, та отримуйте новини моментально після публікації