Валерій Залужний стане послом України у Британії

Президент Володимир Зеленський у четвер, 7 березня, погодив кандидатуру Валерія Залужного на посаду посла України у Великій Британії, повідомляє пресслужба МЗС України.

МЗС України відправило Британії запит на агреман (попередню згоду), пише NV.

Україна не має посла в Британії відтоді, як 21 липня 2023 року президент Володимир Зеленський звільнив із цієї посади Вадима Пристайка. Він був послом у Британії з липня 2020 року.

Пристайко казав, що посаду посла у Великій Британії пропонували людям «доволі високого рівня». За його словами, посли — це «генерали дипломатичної служби» і «штучний товар».

Після відставки міністра оборони Олексія Резнікова з’явилась інформація про те, що він може очолити посольство України у Великій Британії, однак цього не сталося. Головний редактор Цензор.Нет Юрій Бутусов повідомляв, що перед звільненням Валерія Залужного 8 лютого президент пропонував йому, серед іншого, посаду посла у Великій Британії, але той відмовився переводитися на цивільну посаду під час війни.

УП із посиланням на джерела в оточенні Залужного повідомляла, що після відставки той хотів зайнятися своїм здоров’ям і, можливо, розпочати викладацьку діяльність.

8 лютого Володимир Зеленський оголосив, що Валерій Залужний залишає посаду головнокомандувача ЗСУ. Його замінив командувач Сухопутних військ Олександр Сирський.


 Купити квартиру в Чернівцях
Коментарі:
Більше новин по темі:
Не пропускайте важливих новин!
Увімкніть сповіщення, та отримуйте новини моментально після публікації