У сім'ї митника, підозрюваного в контрабанді, виявили майна на $600 тисяч. Більшість нерухомості зареєстровані на дружині у Чернівецькій області

Сім'я начальника відділу митного оформлення №2 митного поста "Ягодин" Михайла Бурдейного, незважаючи на відсутність у деклараціях великих доходів, володіє майном на 600 тисяч доларів. Раніше чиновника затримали та знайшли в його автомобілі більше ніж 700 тисяч доларів готівкою.

Як повідомляє центр журналістських розслідувань "Сила правди", дружина Бурдейного Ірина придбала дорого Lexus і вклала гроші в будівництво котеджу в Чернівцях. Також вона з 2006 року володіє квартирою площею 67,2 кв. м у селищі Кельменці Чернівецької області.

Михайло Бурдейний: життя вдалося?

Розслідувачі пишуть, що вже не перший рік сім'я декларує будинок площею 225 кв. м у Чернівцях. До 2016 року його вартість оцінювалася в 95 тисяч доларів. Зараз будинок виставлено на продаж.

Будинок Бурдейних у Чернівцях.

Вартість автомобіля Lexus NX 300 у декларації не вказано, проте відомо, що сім'я купила його новим із салону, на сайті якого зазначено, що ціна стартує від 52 тисяч доларів.

Авто, зареєстроване на дружину Бурдейного.

Також Ірина Бурдейна є співвласницею батьківського будинку площею 133 кв. м у селі Росошани.

Журналісти проаналізували соціальні мережі жінки та з'ясували, що разом із дітьми вона проживає у Львові. Старша дочка Дарина публікувала безліч фото з двору житлового комплексу "Добра оселя", де у матері чиновника є квартира.

Також наголошується, що Дарина вчиться в приватній школі "Еколенд", вартість навчання в якій становить від 8,5 до 11,5 тисяч гривень на місяць.

У власності матері чиновника Галини Бурдейної, крім квартири у Львові, – будинок у закритому котеджному містечку "Панська гора" і земельна ділянка 9,14 сотки, право власності на які було оформлено в жовтні 2018 року. Вартість журналісти оцінюють у 250-300 тисяч доларів.

Будинок матері чиновника під Львовом.

Окрім того, вона в 2017 році придбала квартиру у Львові площею 91,5 кв. м (приблизна вартість 75 тисяч доларів) і гараж площею 43,3 кв. м (від 15 до 25 тисяч доларів).

Ще у власності Галини Бурдейної три земельні ділянки площею 0,87, 0,24 і 1,16 гектара на території Грушовецької сільради в Чернівецькій області.

У селі Грушівці у жінки є будинок на 39 квадратів, а також вона володіє автомобілем Audi Q7 2011 випуску, купленим у 2015-му (оцінна вартість 40 тисяч доларів).

Авто матері Бурдейного.

У батька чиновника Володимира Бурдейного також є нерухомість у Львові. У 2021 році він оформив на себе два паркомісця в новобудовах житлового комплексу "Америка" – 13,4 і 15,5 кв. м (оцінкова вартість 13 тисяч доларів за одне).

Крім того, в його власності дві земельні ділянки 1,21 і 0,111 гектара у селі Коновка (першу він отримав у спадок), два житлових будинки загальною площею 142,6 кв. м у Кельменцях.

У 2014 році чоловік зареєстрував Toyota Camry 2007 року випуску (на момент покупки оцінкова вартість 11 тисяч доларів), а в 2019-му – Hyundai Santa Fe 2006 року випуску (оцінна вартість близько 7 тисяч доларів). Також він став власником Audi Q8 2020 року випуску, яка коштує щонайменше 70 тисяч доларів.

Авто батька Бурдейного.

Скільки заробляє і хто такий Михайло Бурдейний

Журналісти відзначають, що в деклараціях чиновника мінімальна зарплата за рік становила 42 тисячі гривень, а максимальна – 300 тисяч. Дані вказано за період із 2015-го по 2021 рік.

Дружина ж Бурдейного протягом трьох років була в декреті.

Офіційні доходи чиновника.

Михайло Бурдейний починав свою кар'єру з посади головного державного інспектора митного поста "Устилуг" у 2015 році. А з березня 2020-го він є начальником відділу митного оформлення №2 митного поста "Ягодин".

У квітні 2021-го чиновник опинився серед ста співробітників митниці, відсторонених у зв'язку з підозрою в контрабанді. Однак термін усунення пройшов і він повернувся на роботу.

Також він відомий і скандалами. За інформацією журналіста Євгена Плінського, Бурдейний претендував на посаду начальника Волинської та Чернівецької митниці. Починаючи з 2016 року, він був "смотрящим" над першою і курирував корупційні схеми на посту "Ягодин". У 2020 році він навіть тимчасово керував цим постом.

"Бурдейний курирує як експорт сигарет і бурштину, так і сіро-чорний імпорт. Пересорт, перевороти, повні фури як порожні – все за погодженням із ним", – підкреслив Плінський.

На початку червня стало відомо про затримання Бурдейного. У його машині виявили понад 700 тисяч доларів. Чиновника підозрюють у незаконному переміщенні вантажів через кордон.


Коментарі:
Більше новин по темі: