Настоятель Банченського монастиря УПЦ МП Лонгин співпрацює із слідством - керівник буковинської поліції Нечитайло

Настоятель Банченського монастиря УПЦ МП архемандрит Лонгин (в миру Михайло Жар) співпрацює із слідством у порушеному кримінальному провадженні щодо розпалювання міжрелігійної ворожнечі.

Про це в інтерв’ю виданню “Молодий буковинець” повідомив начальник ГУНП в Чернівецькій області, полковник поліції Віктор Нечитайло.

“Наразі проводяться відповідні слідчі дії. Вже проведені відповідні експертизи за результатами вилучення відповідних матеріалів за процесуальним керівництвом прокуратури області, виходячи з цього було вручено підозру. Дана особа співпрацює зі слідством”, - зазначив Віктор Нечитайло.

Віктор Нечитайло. Фото МБ

За його словами, “була інформація, що дана особа перебувала на лікарняному, тому це могло затягнути деякі процеси”.

"Поліція поза релігією і ми толерантно ставимося до всіх конфесій, але закон для всіх один. Тому хто буде переступати цей закон ми будемо вживати усіх відповідних заходів», - додав головний поліцейський Буковини.


Вознесенський Банченський чоловічий монастир УПЦ (МП) — діючий чоловічий монастир УПЦ московського патріархату. Розташований у селі Молниця Герцаївського району Чернівецької області. Ним власне і керує скандальний митрополит Лонгин. У 2004 році Жар публічно агітував за Віктора Януковича, неодноразово приймав його у монастирі. Своїм другом цього діяча називав регіонал колишній керівник НАК «Нафтогаз України» Юрій Бойко. Він навіть став хрещеним батьком кількох дітей-сиріт.

За часів президентства Ющенка покаявся перед новою владою і у 2008 році отримав від нього звання Героя України за утримання великого дитячого сирітського притулку. Однак, після приходу до влади Віктора Януковича знову взявся за старе.

Після початку російсько-української війни Лонгин у 2014 році закликав саботувати мобілізацію, а винними у кровопролитті називав США та Захід. У 2019 році Жар заявив, що не благословляє йти на війну, а керівників України називав проклятими сатаністами.

З початком широкомасштабної війни у лютому 2022 році Михайло Жар також переконував, що Банченський монастир прийме всіх монахів із Лаври, яким доведеться покинути свою обитель і накинувся з новими прокляттями в адресу керівництва держави.

Нагадаємо, наприкінці травня Служба безпеки України та Національна поліція викрили настоятеля Свято-Вознесенського чоловічого монастиря Чернівецько-Буковинської Єпархії УПЦ (МП) за розпалюванні міжрелігійної ворожнечі та вручили йому кримінальну підозру. Мова йде про митрополита Лонгіна (Михайла Жара).

Скріншот відео

22 травня 2023 року митрополиту Лонгіну у Чернівецькому районному управлінні Нацполіції вручили кримінальну підозру. На імпровізованому мітингу перед своїми прихожанами митрополит Лонгін (Михайло Жар) сказав, що він поки буде служити і буде на свободі, проводитиме службу у церкві і попросив всіх присутніх “тихенько розійтися”.

За матеріалами Служби безпеки, фігуранту повідомлено про підозру за ч.1 ст. 161 Кримінального кодексу України (порушення рівноправності громадян залежно від їх расової, національної, регіональної належності, релігійних переконань, інвалідності та за іншими ознаками).

Як зазначає пресслужба СБУ, під час літургій він зневажливо висловлювався щодо Православної Церкви України, називаючи її «церквою антихриста» і «сатанинською». Тим самим він ображав релігійні почуття вірян і провокував загострення внутрішньої обстановки в регіоні.

Ініційована СБУ лінгвістична експертиза підтвердила факти злочинної діяльності клірика.

У червні на адресу Чернівецької поліції надійшла заява від настоятеля Банченського монастиря, митрополита УПЦ МП Лонгіна (Михайла Жара) з вимогою порушити кримінальне провадження проти буковинських журналістів видання БукІнфо та газети «Час» за правдиві викривальні фактологічні матеріали проти діяльності Лонгіна, УПЦ МП, які свідчать про їхню антидержавну суть в час російсько-української війни.

Промосковські попи маскують свої претензії до згаданих ЗМІ, мовляв, ті розпалюють «міжконфесійну релігійну ворожнечу». Слідчі поліції навіть застосовували спроби взяти покази у керівників вказаних ЗМІ.


 Купити квартиру в Чернівцях
Коментарі:
Більше новин по темі:
Не пропускайте важливих новин!
Увімкніть сповіщення, та отримуйте новини моментально після публікації