У Чернівцях вшанували пам’ять видатного уродженця Чернівців, науковця Аркадія Жуковського. Сьогодні йому виповнилося б 100 років.
У Чернівцях вшанували пам’ять видатного уродженця Чернівців, науковця Аркадія Жуковського. Сьогодні йому виповнилося б 100 років.
Заступник голови обласної ради Михайло Павлюк спільно з представниками місцевої влади та громадськістю зібрались на Руському кладовищі аби покласти квіти до пам’ятного знаку Жуковському Аркадію Іларіоновичу - знаному науковцю, українському історику та почесному громадянину Чернівців. Аркадій Іларіонович заповів себе поховати саме у Чернівцях.

Жуковський Аркадій Іларіонович був одним з ініціаторів та учасником відзначень у 1996 році 400-ліття від дня народження Київського митрополита Петра Могили в ЮНЕСКО, брав участь у Соборі Української Православної Церкви на якому Петра Могилу причислено до лику святих. Окрім цього, він є Почесний член Товариства "Українського народного Дому в Чернівцях", громадський і політичний діяч, провідний україніст у Франції та почесний доктор Чернівецького національного університету.

Також неоціненний внесок зробив Аркадій Жуковський у розвиток української енциклопедичної науки. Саме завдяки спільній ініціативі А.І. Жуковського, академіків НАН України І.М. Дзюби та Я.С. Яцківа 1998 року розпочалася підготовка та видання багатотомової «Енциклопедії сучасної України», яка спочатку мислилася як логічне продовження «Енциклопедії українознавства».
Також він є автором найфундаментальнішого дослідження історії Буковини, книги "Буковина - її минуле та сучасне". Книга побачила світ закордоном у 1956 році. Над нею працювали близько 20-ти авторів, які жили в еміграції. На обкладинці вказано трьох із них: Денис Квітковський, Теофіл Бриндзан та Аркадій Жуковський.
Через 65 років, у 2019 році, книгу перевидали коштом обласного бюджету, - повідомляє пресслужба Чернівецької облради.
Історик, краєзнавець, літературознавець, культуролог, громадсько-політичний діяч Аркадій Жуковський зіграв важливу роль у збереженні й творенні історії Буковини та України.



Позбавлений права здобути вищу освіту на батьківщині, він емігрував до Австрії. Відтак, разом із однодумцями, за кордоном популяризував українське слово та гордо ніс його у маси.
Нині ж, у день ювілею науковця, у Чернівцях вшанували його пам’ять. Покласти квіти до могили знаного історика прийшли представники міської та обласної влади, громадські діячі, небайдужі краяни.

Голова товариства Український Народний Дім у Чернівцях Старик Володимир зазначив, що склеп, у якому похований Жуковський, – єдина власність цієї сім’ї у рідному місті. Також він додав, що підпис на могилі Аркадія Іларіоновича «Почесний громадянин міста Чернівці» – невеличке відлуння його здобутків та творчого надбання, яке має неабияке значення як для столиці Буковини, так і для всієї України.

-
За матеріалами СБУ припинено громадянство України Ореста Березовського (так званого митрополита УПЦ (МП) Онуфрія
-
Чернівецьку обласну прокуратуру очолив Віктор Логачов. Хто він?
-
Як загинув командир 110-ї окремої механізованої бригади імені генерал-хорунжого Марка Безручка полковник Сергій Захаревич. Зеленський повідомив деталі
-
У ДТП загинув 27-річний патрульний поліцейський з Буковини Андрій Дребот. Не впорався з керуванням власного авто...
-
На Буковині попрощалися з двома полеглими солдатами-захисниками: Олегом Рембою з Чернівців та Валентином Товстановським з Мамаївців
-
З нагоди Дня Конституції Зеленський удостоїв буковинців високих державних нагород. Серед нагороджених священник, освітянки та лікарка - мама мера Чернівців