Сума розкрадання у Чернівецькому Аеропорту вже доведена - це 3,5 мільйона гривень. Також вкрадено всю документацію за 2019-2020 роки, - Юрій Томнюк

Відкриття нових напрямків сполучення, розкрадання підприємства попередниками та нинішній стан Міжнародного аеропорту "Чернівці". Про це відбулася розмова з Юрієм Томнюком, керівником Чернівецького аеропорту, в черговому випуску програми "Найважливіше сьогодні", яка виходить на телеканалі "Чернівці". Пропонуємо вашій увазі стенографічний виклад передачі.

- Яким ви застали аеропорт на момент вашого приходу на посаду керівника?

- Сказати в двох словах буде дуже важко: прийдеться перераховувати безліч проблемних питань, які були на той момент. Скажу, що за день до мого приходу була лише подана заявка на продовження сертифікату аеродрому. Якщо б це було не зроблено - аеропорт би зупинився. Також багато проблемних питань було пов'язано з попереднім керівництвом (зокрема, бухгалтером). Було виявлено багато зловживань. Зараз ведеться досудове розслідування. Сподіваємося, що експертиза вже на завершальному етапі. І вже зовсім скоро, слідчі ограни пред'являть звинувачення посадовим особам.

Попередня сума розкрадання вже доведена - це 3, 5 мільйона гривень. Аби ви розуміли, вкрадено було повністю всю документацію за 2019-2020 рр. До того ж, не було подано жодного звіту. Нам з моєю командою довелося все відновлювати: подавати звіти, відновлювати первинну документацію бухгалтерського обліку. Загалом довелося починати все з початку, проте робота аеропорту продовжується, поточні звіти - є.

- Складається враження, що раніше робилося все так, аби зробити аеропорт збитковим.

- Так, доводилося до банкрутства, щоб у нас, фактично, не було цього підприємства. Це суб'єктивна думка багатьох людей.

Керівник Чернівецького аеропорту Юрій Томнюк. Фото "ТРК Чернівці"

- Що вам вдалося зробити? Наскільки важко було "підняти" підприємство з низького рівня?

- За моєї каденції було продовжено ще 2 сертифікати: в службі іноземного забезпечення пасажирів та багажу, а також аеродромної служби (сертифікат, який не могли отримати ще з травня минулого року). Це дало нам змогу приймати літаки, які здійснювали польоти (влітку і восени) на Київ.

- Чи вдалося вам якось компенсувати частину заборгованості по зарплатах перед працівниками аеропорту? (Минулими роками часто з'являлася інформація про те, що працівниками аеропорту не виплачують заробітну плату).

- Не повністю, але вдалося. Скажу відверто, ще є заборгованість 1 місяць, але сподіваюся, що наступного тижня ми її погасимо.

Місячний фонд зарплати праці - 1 млн 750 тисяч. Наразі погашена заборгованість по жовтень місяць, включно.

Сергій Томнюк розповів, що 7 листопада був крайній рейс на Київ (здійснювала компанія авіаперевезення "Роза вітрів"). Наразі, до 29 листопада літаків, котрі б здійснювали рейси - немає. Проте вже з 29 листопада, планують відновлювати рейси до столиці (3-чі на тиждень). До того ж, з 1 грудня двічі на тиждень (середа, неділя) прогнозується рейс до Стамбулу (Туреччина) .

Квитки до Києва вже можна придбати. За попередньою інформацією, квиток (туди і назад) коштуватиме 1600 грн.

- Чи плануються ще якісь нові рейси внутрішнього сполучення?

- Наразі таких розмов не було. Скоріш за все, це пов'язано з епідеміологічною ситуацією, котра потягнула за собою кризу в сфері бізнесу. Поки що, попиту на внутрішнє сполучення немає.

- Чи цікавий Чернівецький аеропорт для внутрішнього ринку авіасполучення?

- Дуже цікавий. Скажу більше, після того як ми проведемо реконструкцію злітно-посадкової смуги - матимемо змогу приймати великі літаки, а відповідно, зменшити собівартість квитка. Впевнений, що сітка міжміських сполучень (і не тільки) стане ширшою.

Буде реконструйовано злітно-посадкова смуга, перон, а також руліжна доріжка. До того ж, згідно проекту, буде продовжена третя черга, на 200 метрів буде продовжена злітно-посадкова смуга (це дасть змогу приймати літаки більшої місткості) та побудована ще одна руліжна доріжка.

Проводити реконструкцію Чернівецького аеропорту допомагає держава. Сума проекту (після коригування кошторису) - 1 мільярд 300 мільйонів гривень.

- З якими країнами Європи планується налагодження авіасполучення з Чернівців?

- Наразі ведуться перемовини, аби мати можливість літати до Польщі та Ізраїлю (Тель-Авів). Сподіваюся, про результати цих перемовин ми дізнаємося наступного року.


 Купити квартиру в Чернівцях
Коментарі:
Більше новин по темі:
Не пропускайте важливих новин!
Увімкніть сповіщення, та отримуйте новини моментально після публікації