Рятував життя, коли надії на одужання майже не було: помер талановитий хірург та відомий науковець із Буковини Михайло Лютик

20 липня на 85 році помер кандидат медичних наук, Михайло Дмитрович Лютик, який працював доцентом кафедри оперативної хірургії і топографічної анатомії, кафедри анатомії людини ім. М.Г. Туркевича. Наразі Михайло Дмитрович був на заслуженому відпочинку.

Про це повідомляють на ФБ-сторінці Буковинського державного медичного університету.
"Особистість Михайла Дмитровича – це не лише високий професіоналізм, лікарська компетентність, широка ерудиція, педагогічна майстерність, людяність, простота в спілкуванні, а своєю енергетикою, життєвою позицією, високими патріотичними якостями він у свої 80 років просто вражав, - йдеться в дописі вишу. - Саме таким він і залишиться у нашій пам’яті! Щирі співчуття рідним, близьким та колегам. Вічна пам'ять".

Що відомо про Михайла Лютика

Михайло Дмитрович Лютик народився 27 жовтня 1938 р. у селі Давидівці Кіцманського району Чернівецької області.

Після закінчення Ставчанської середньої школи служив в армії, а демобілізувавшись, поступив до Чернівецького медич¬ного інституту, лікувальний факультет якого закінчив у 1966 році. Розпочинав лікарську кар’єру хірургом Лисогірської районної лікарні Первомайського району Миколаївської області.

У 1967 році у Київському журналі «Клінічна хірургія» Михайло Дмитрович надрукував свою першу наукову працю, позитивну оцінку якій дав академік О. Шалімов. Став завідувати хірургічним відділенням.

У 1970 році виїхав на роботу на Камчатку, де його призначили головним лікарем Кіровської міської лікарні. Там, на Камчатці, в екстре¬мальних умовах провів складне оперативне втручання безнадійно хворому громадянину Японії, за що отримав письмову подяку від Надзвичайного і Повноважного Посла Японії у тодішній столиці країни.

За конкурсом у 1973 році його обрали на посаду асистента кафедри оперативної хірургії і топографічної анатомії Чернівецького медичного інституту. У 1979 році Михайло Дмитрович у спеціалізованій вченій раді при Київському медичному інституті ім. О. О. Богомольця захистив канди¬датську дисертацію. З кінця 1979 р. М.Д. Лютик – кандидат медичних наук, а з 1988 року – доцент.

Його перу належить більше 100 наукових праць. Ним розроблено і впроваджено у практику кілька нових способів оперативного лікування, які захищені патентами та авторськими свідоцтвами.

У 1980 році Міністерство охорони здоров’я направляє Михайла Дмитровича у довгострокове відрядження до Алжиру (Африка). Тут упродовж 3-х років він плідно працював провідним хірургом у регіональному шпиталі м. Скікда. Прооперував більш як 800 хворих. Надрукував низку наукових праць у міжнародних фахових виданнях. Нагороджений Почесною грамотою Генерального Консульства тодішньої держави.

За свою багаторічну працю удостоєний численних грамот, подяк і премій. Нагороджений медаллю «Ветеран праці». Під час святкування 600-річчя від часу заснування м. Кіцмань та села Давидівці він отримав звання Почесного громадянина.

Після закордонного відрядження повертається на кафедру, де став автором та співавтором багатьох підручників, монографій і навчальних посібників. Брав активну участь у підготовці молодих науковців.


 Купити квартиру в Чернівцях
Коментарі:
Більше новин по темі:
Не пропускайте важливих новин!
Увімкніть сповіщення, та отримуйте новини моментально після публікації