Прекрасний педагог та успішний воїн: буковинець Іван Серна загинув унаслідок вибуху в бою на Харківщині

Улюбленець багатьох учнів, прекрасний педагог, людина з великої літери. Природолюб та життєлюб. Патріотично та оптимістично налаштований, активний, захоплювався спортом, добре танцював, умів об’єднати колег-учителів та зацікавити учнів. Таким залишився в пам’яті своїх випускників та земляків Іван Серна – захисник, Герой, який віддав життя, захищаючи Україну та її щасливе майбутнє, пише "Незабутні. Буковина пам’ятає".

Народився Іван Васильович Серна 3 жовтня 1976 року в мальовничому селі Реваківці Кіцманського (нині Чернівецького) району. Зростав кмітливим, допитливим, розумним, працьовитим та вихованим хлопчиком.

Закінчивши успішно в 1993 році Реваківський заклад загальної середньої освіти, вступив до Чернівецького державного університету імені Юрія Федьковича на математичний факультет.

Отримавши вищу освіту, викладав математику та фізику в рідній школі. Діти любили та поважали свого вчителя, із задоволенням відвідували його уроки, чекали з нетерпінням та цікавістю наступних занять. Був членом збірної районної команди з волейболу та тренером для учнів школи села Реваківці. Колеги згадують: «Іван Васильович був завжди позитивний, сильний духом, надійний та вірний друг, відповідальний, досвідчений учитель та просто хороша людина».

Коли почалось повномасштабне вторгнення рашистських сил на українські землі, був мобілізований та пішов боронити свою державу. Служив у військовій частині А 0222 старшим лейтенантом окремої президентської бригади імені гетьмана Богдана Хмельницького. Мав військовий досвід та знання, вмів аналізувати, логічно мислити, приймати чіткі рішення в критичних ситуаціях, об’єднати воїнів та підтримати бойовий дух побратимів. Захищав рідну землю на Харківському напрямку.

Загинув Іван Серна 15 травня 2022 року в боях неподалік населеного пункту Безруки Харківської області внаслідок травми, отриманої під час вибуху.

Похований 21 травня 2022 року на кладовищі в рідному селі. У нього залишилися батьки, дружина та маленький син.

Згідно Указу Президента № 497 /2022 від 13 липня 2022 року герой-захисник, старший лейтенант Іван Васильович Серна був нагороджений орденом Богдана Хмельницького III ступеня посмертно.


 Купити квартиру в Чернівцях
Коментарі:
Більше новин по темі:
Не пропускайте важливих новин!
Увімкніть сповіщення, та отримуйте новини моментально після публікації