Політ у вічність. Леоніду Каденюку відкрили пам’ятник у Києві (ФОТО)

НЕВМРУЩІ /

На Байковому кладовищі у Києві 5 грудня відкрили пам’ятник легендарному українському космонавту, Герою України Леоніду Каденюку. Його присвятили 23-й річниці повернення Леоніда Каденюка з космосу на Землю на шатлі «Колумбія».

Як повідомляє Офіс президента, у відкритті пам’ятника взяв участь глава держави Володимир Зеленський.

Пам’ятник встановили за кошти благодійного фонду, до якого могли долучитися всі охочі. Ескіз монумента обрала родина космонавта.

Леонід Каденюк багато зробив для України, і Україна повинна хоч щось зробити для нього. Я вважаю, що ми дуже вчасно все зробили, адже 28 січня Леоніду Каденюку виповнилося б 70 років, і людям буде куди прийти та вшанувати його пам’ять», – сказав Зеленський під час виступу.

Президент також зазначив, що з часів польоту Леоніда Каденюка в космос Україна не мала таких великих проривів у аерокосмічній галузі.

Україна повинна робити все, щоб відновити цю галузь. А без таких людей, як Каденюк, це неможливо. І вони не можуть з’явитися просто так – потрібно вшановувати історію. Це обов’язок держави», – зауважив він.

Після покладання квітів до монумента Зеленський поспілкувався з родиною Леоніда Каденюка та присутніми на церемонії та пообіцяв дружині космонавта Вірі Каденюк посприяти у розв’язанні питання щодо збільшення матеріальної підтримки його родини з боку держави.

Нагадаємо, перший і єдиний космонавт України Леонід Каденюк раптово помер на 68-му році життя взимку 2018-го.

Фото Офісу президента


Коментарі:
Більше новин по темі: