Московські попи тиснуть на буковинських журналістів за правду, вимагаючи порушити кримінальне провадження

Як стало відомо БукІнфо, на адресу Чернівецької поліції надійшла заява від настоятеля Банченського монастиря, митрополита УПЦ МП Лонгіна (Михайла Жара) з вимогою порушити кримінальне провадження проти буковинських журналістів нашого видання та газети «Час» за правдиві викривальні фактологічні матеріали проти діяльності Лонгіна, УПЦ МП, які свідчать про їхню антидержавну суть в час російсько-української війни. Промосковські попи маскують свої претензії до згаданих ЗМІ, мовляв, ті розпалюють «міжконфесійну релігійну ворожнечу». Слідчі поліції вже застосовують спроби взяти покази у керівників вказаних ЗМІ.

Виходить якийсь повний сюрр! Перекидання з хворої голови на здорову! Бо говорить (та скаржиться) на пресу той, кому у травні вже публічно вручили у Чернівецькому міському управлінні поліції кримінальну підозру за розпалювання міжрелігійної ворожнечі. Про це та інше «Час» та БукІнфо, власне, й повідомляють своїм читачам, а також надають інформацію з документальними подробицями антидержавної діяльності митрополита Лонгіна в його недалекому минулому. Тому нічим іншим, як тиском на незалежні ЗМІ Буковини ці заяви ми розцінювати не можемо.

Сподіваємося, що правоохоронні органи дадуть належну оцінку такому тиску і таки притягнуть до відповідальності справжніх розпалювачів міжрелігійної ворожнечі.

Нагадаємо, Служба безпеки України та Національна поліція викрили настоятеля Свято-Вознесенського чоловічого монастиря Чернівецько-Буковинської Єпархії УПЦ (МП) за розпалюванні міжрелігійної ворожнечі та вручили йому кримінальну підозру. Мова йде про митрополита Лонгіна (Михайла Жара).

22 травня цього року митрополиту Лонгіну у Чернівецькому районному управлінні Нацполіції вручили кримінальну підозру. На імпровізованому мітингу перед своїми прихожанами митрополит Лонгін (Михайло Жар) сказав, що він поки буде служити і буде на свободі, проводитиме службу у церкві і попросив всіх присутніх “тихенько розійтися”.

Як зазначає пресслужба СБУ, під час літургій він зневажливо висловлювався щодо Православної Церкви України, називаючи її «церквою антихриста» і «сатанинською». Тим самим він ображав релігійні почуття вірян і провокував загострення внутрішньої обстановки в регіоні.

Ініційована СБУ лінгвістична експертиза підтвердила факти злочинної діяльності клірика.

За матеріалами Служби безпеки, фігуранту повідомлено про підозру за ч.1 ст. 161 Кримінального кодексу України (порушення рівноправності громадян залежно від їх расової, національної, регіональної належності, релігійних переконань, інвалідності та за іншими ознаками).є

Наразі вирішується питання щодо обрання запобіжного заходу. Триває розслідування для встановлення всіх обставин злочину.

Комплексні заходи проводили співробітники СБУ в Чернівецькій області спільно з Національною поліцією за процесуального керівництва окружної прокуратури.

23 травня портал БукІнфо передрукував статтю Чи буде жарко Жару?” з газети "Час", на яку так образився митрополит Жар. То ж чи є у нашій області правоохоронні органи і чи спроможні вони захистити незалежні ЗМІ та Закон? Чи зможуть вони на другому році війни, таки притягнути до відповідальності справжніх розпалювачів міжрелігійних стосунків згодом напише і покаже не лише "Час", але й БукІнфо.

(Вл. Інф.) Купити квартиру в Чернівцях
Коментарі:
Більше новин по темі:
Не пропускайте важливих новин!
Увімкніть сповіщення, та отримуйте новини моментально після публікації