На фронті загинув колишній народний депутат України Олег Барна

Колишній народний депутат блоку Петра Порошенка Олег Барна загинув на фронті. Про це повідомив речник Сил оборони Таврійського напрямку Олексій Дмитрашківський.

«Вчора (17 квітня) під час бойових дій загинув Олег Барна», – написав він.

Сьогодні Олегу Барні мало би виповнитися 56 років, пише Главком.

Експрезидент Петро Порошенко написав, що не віритиме у загибель Барни "до останнього". "Хай ця звістка буде прикрою чуткою, жахливим непорозумінням, злим жартом. Не сьогодні, так завтра, не завтра так за кілька днів Олег з’явиться. Або його знайдуть десь серед трьохсотих. Будемо сподіватися і молитися", - написав він.


ОНОВЛЕНО

На тлі повідомлень про загибель Олега Барни NV нагадує кілька важливих фактів про нього.

1. Педагог і шкільний учитель

Олег Барна народився 18 квітня 1967 року в Тернопільській області у родині викладачів і теж отримав педагогічну освіту: у 1991 році він закінчив фізико-математичний факультет Тернопільського педагогічного інституту. Пізніше здобув також спеціальності менеджера системи освіти (1995) та юриста (2008).

У 1985—1987 роках проходив службу в армії. Певний час працював шкільним вчителем математики, фізики, інформатики, допризивної підготовки. Вже набагато пізніше був асистентом кафедри історії України, археології та спеціальних галузей історичних наук Тернопільського національного педагогічного університету ім. Володимира Гнатюка.

2. Учасник Революції на граніті

У жовтні 1990 року Олег Барна, тоді студент-п'ятикурсник, брав участь у Революції на граніті в Києві - студентських акціях за зміну уряду в Україні та її вихід з СРСР.

3. Страйкар та учасник руху Україна без Кучми

У 1996—1999 роках Олег Барна був одним активних організаторів страйків учителів у його рідному Чортківському районі Тернопільської області.

У 2000 році очолив у цьому ж районі акцію Україна без Кучми. А вже у 2001 році брав участь у цьому русі в Києві: зокрема перед стінами Верховної Ради та адміністрації Леоніда Кучми Барна провів акцію символічного захоронення «політичних трупів кучмократії» на знак протесту проти звільнення Віктора Ющенка з посади прем'єр-міністра.

4. Початок політичної кар'єри: БЮТ і співпраця з Ющенком

У 2001—2002 роках Олег Барна, за рекомендацією народних депутатів від УРП Собор Левка Лук’яненка та Анатолія Матвієнка, очолив окружний штаб БЮТу на парламентських виборах 2002 року.

Під час Помаранчевої революції та президентських виборів восени 2004 року Барна був координатором, а у повторному другому турі - керівником Чугуївського районного штабу Віктора Ющенка в Харківській області.

5. Сільський голова

У 2002—2010 роках Олег Барна дві каденції поспіль був Нагірянським селищним головою (Чортківський район Тернопільської області).

6. Активіст Революції гідності

Барна був активним учасником Євромайдану в Чортківському районі, а згодом і Революції гідності в Києві. Отримав поранення в голову та інші травми під час протистоянь 18 лютого 2014 року в Маріїнському парку.

7. Учасник АТО

У липні 2014 року Олег Барна добровольцем став до лав ЗСУ. У зоні АТО був бійцем 128-ї окремої гірсько-піхотної бригади, командиром мінометного розрахунку.

Пізніше, вже у жовтні 2019 року, на підставі висновку лікарської комісії військового госпіталя, Барна отримав статус інвалідності ІІІ групи — внаслідок отриманих травм під час Революції гідності, а також травм і хвороб, пов’язаних із виконанням завдань в зоні АТО.

8. Народний депутат і фігурант кількох парламентських скандалів

Олег Барна став народним депутатом за результатами виборів 26 жовтня 2014 року: він переміг як кандидат від Блоку Петра Порошенка в Чортківському одномандатному виборчому окрузі № 167 (Тернопільська область). Був депутатом Верховної Ради 8-го скликання у 2014−2019 роках.

Разом з іншими депутатами-ветеранами АТО входив у депутатську групу, яка брала участь у нарадах міністра оборони з питань розбудови та реформування ЗСУ.

Водночас Барна відзначився кількома скандалами — і в ролі депутата, і пізніше. Серед них:

  • «виніс» Яценюка: 11 грудня 2015 під час виступу у Верховній Раді прем'єр-міністра України Арсенія Яценюка Олег Барна, підійшовши до нього з букетом квітів, запропонував покинути трибуну, а потім фізично намагався «винести» прем'єра подалі від трибуни — спроби перешкодити Барні перетворилися на бійку в Раді;
  • 1 вересня 2015 року сталася бійка Барни з депутатом фракції від Радикальної партії Олега Ляшка Юрієм Чижмарем у приміщенні телеканалу NewsOne. На той час Чижмарь був головою Тернопільської ОДА.
  • 14 травня 2021 року став учасником бійки з нардепом від Слуги народу Дмитром Соломчуком під час телешоу про ринок землі на каналі ПравдаТут. На підставі звернення Соломчука Нацполіція згодом проводила розслідування за ст. 125 ККУ (нанесення легких тілесних ушкоджень), яка передбачала адміністративну відповідальність.

9. Фігурант російських «санкційних списків»

Влада Росії визнавала політичну та громадську діяльність Олега Барни ворожою для РФ, його щороку вносили у санкційні списки. 30 жовтня 2018 року на засіданні Ради Безпеки ООН в Нью-Йорку одну з цитат Олега Барни («Росіяни — це не нація, навіть не народ. Це байстрюки татаро-монгольської орди без своєї історії, культури, віри, які вони постійно крали в інших народів, на яких нападали») з обуренням зачитував Василь Нєбєнзя, постійний представник країни-агресора РФ в ООН.

10. Військовослужбовець ЗСУ після повномасштабного вторгнення

Після початку великого російського вторгнення в Україну Олег Барна пішов добровольцем у військкомат, вже в лютому 2022 року був зарахований на посаду командира гранатометного відділення. Служив у складі 68-ї окремої єгерської бригади імені Олекси Довбуша. Ймовірно загинув під час бойових дій 17 квітня 2023 року в районі Павлівки Донецької області.


 Купити квартиру в Чернівцях
Коментарі:
Більше новин по темі:
Не пропускайте важливих новин!
Увімкніть сповіщення, та отримуйте новини моментально після публікації