Мунтяни на двох стільцях, Або як головних “батьківщинівців” Буковини розділило земельне питання

Днями лідерка політичної партії "Батьківщина" і народна депутатка від однойменної фракції Юлія Тимошенко вчергове закликала українців не продавати земельні паї. Ця політична сила наполегливо продовжує боротися проти нової реформи, яка передбачає дозвіл продажу сільськогосподарських земель України.

За словами Тимошенко, боротьба за захист української землі триватиме навіть попри те, що влада заблокувала розгляд справи про неконституційність "земельного" закону Конституційним Судом, а представники "слуг народу" в ЦВК відмовили в проведенні референдуму з цього питання.

Головний послідовник Тимошенко на Буковині Іван Мунтян нібито теж впроваджує “земельну лінію” партії. Для цього нещодавно навіть їздив на зустріч із головами обласних парторганізацій у Києві під керівництвом самої Тимошенко.

Іван Мунтян: сімейна стратегія визначена

“Безумовно, ми будемо і далі боротися за право українців на референдумі визначитися з питанням нав’язаного продажу землі”, - натхненно пише після цього на своїй сторінці у фейсбуку Іван Мунтян.

Але водночас, на відміну від послідовної позиції батька, син, який у минулому скликанні представляв політсилу Юлії Тимошенко у Чернівецькій міськраді, тепер діє інакше. Бо Артур Мунтян працює в апараті Чернівецької ОДА, який підпорядковується і дотримується позиції Президента України Володимира Зеленського.

Артура Мунтяна на початку травня призначили заступником Сергія Осачука, голови Чернівецької ОДА. Того ж місяця він встиг представити Буковину на форумі “Україна 30. Земля”, де обговорювали впровадження земельної реформи.

“Є чіткий перелік заходів, які варто втілити буковинським громадам, аби підготуватися до відкриття ринку землі. Це насамперед інвентаризація. Необхідно сформувати базу даних про всі ділянки, подбати про картографічну основу території, визначити функціональне призначення землі”, – цитує Артура Мунтяна сайт Чернівецької ОДА.

На тому ж форумі заступник голови ОДА запевнив, що громади зможуть залучати інвесторів, а вільні земельні ділянки здати орендарям. Іншими словами: земельна реформа – це добре.

Також Артур Мунтян продемонстрував чітку позицію Чернівецької облдержадміністрацї: підтримка політики Президента, підтримка продажу землі.

Звичайно, Іван Мунтян не сторож своєму синові. Але варто зазначити синхронність під час 7 скликання депутатів Чернівецької міської ради. П’ять років (з 2015 до 2019 роки) батько і син не розходилися у позиціях і разом голосували за всі потрібні питання. Звісно, обоє були у фракції “Батьківщина”. 2019 року політична партія «Всеукраїнське об’єднання “Батьківщина”» висунуло Артура у кандидати в народні депутати України від 203 одномандатного виборчого округу.

Але теперішня посада Артура Мунтяна визначає його публічну позицію, яка йде в ногу з позицією партії “Слуга народу”. Тобто за земельну реформу. Яка особиста позиція Артура Івановича, відомо у вузьких колах, але навряд вона відрізняється від його батька – багаторічного головного “батьківщинівця” області. Тому нам дуже цікаво, коли, взагалі, Мунтяни бувають щирими у своїх помислах?! І чи точно державними інтересами керувався у своїх помислах Сергій Осачук, коли призначав батьківщинівця на посаду свого заступника.

Іван Мунтян із вірними синами

Невідомо, як у подальшому розігруватиме “земельну” карту «Батьківщина» і які наслідки матиме земельна реформа. Достеменно відомо одне – сім’я Мунтянів буде у виграші. Подвійна гра зменшує ризики. Якщо провалиться батько – виграє син, якщо провалиться син – виграє батько.

Але чи задовольняє така ситуація виборців буковинської «Батьківщини» і районні партійні осередки? Поки що Мунтянам вдається сидіти на двох політичних стільцях і далі думати що вони хитріші за всіх. Та чи довго?

Андрій ПОДІЛЬСЬКИЙ, БукІнфо (с)


Коментарі:
Більше новин по темі:
Не пропускайте важливих новин!
Увімкніть сповіщення, та отримуйте новини моментально після публікації