Буковина пам'ятає полеглого хотинчанина Василя Мороза, який загинув в боях на Луганщині. Тато у пам'ять про сина, облаштував у його рідній школі комп’ютерний клас

Василь Мороз. Тихий, скромний, непомітний, світлий... Для друга останню сорочку з себе зняв би. Тонко відчував несправедливість і важко переживав її. У дитинстві був худорлявим і несміливим. Але виріс сильним і мужнім. Василь Мороз став воїном. Не тільки за професією, але й за духом. На жаль, життя захисника в 30 років обірвала війна.

Розповідь про мужнього Героя хотичанина публікує Фейсбук-сторінка "Незабутні: Буковина пам'ятає".

Народився Василь Мороз 12 лютого 1992 року у місті Хотин Чернівецької області. Мама Лідія, корінна галичанка, росла у справжній українській сім'ї, де берегли звичаї, традиції, мову. І це вона передавала доньці та сину. Тато Леонід у непрості 90-ті був членом Народного Руху, щирий українець та козак по духу. Тож маленький Василько зростав у патріотичній атмосфері.

Закінчив Хотинську ЗОШ №1, вступив до місцевого технікуму, потім була служба в армії. Після повернення додому Василь Мороз допомагав батькові на роботі, проводив час із племінниками, яких дуже любив. Захоплювався комп'ютерами, самотужки вивчав програмування.

Юнака вразили події на Майдані, тому декілька разів їздив туди. У 2015 році вперше пішов у АТО, служив у 17-й танковій бригаді. За рік повернувся в Хотин, намагався призвичаїтися до мирного життя, але було дуже непросто психологічно. Важко переживав втрату друзів. Замкнувся, ні з ким не розмовляв. Тільки хлопці, котрі, як і він, повернулися з війни, могли розговорити і розрадити Василя.
«Він так і не зміг звикнути. Якось склав свої речі у рюкзак, пройшов медкомісію і знову поїхав туди. Це було 9 березня 2021 року», – пригадує сестра Любомира.

Коли почалося повномасштабне вторгнення, Василь Мороз уже майже рік був на «нулі». Рідним розповідав мало, не хотів турбувати. Уже після загибелі захисника, з фото та відео на його телефоні, сім’я дізналася про розжарене від обстрілів небо, потрощені на друзки дерева біля бліндажа та воронки від снарядів.

Загинув Василь Мороз 28 березня 2022 року біля Попасної на Луганщині. Там було тоді справжнє пекло, тож витягти його тіло побратими змогли лише за кілька днів. Поховали захисника у селі Атаки біля Хотина. Герой посмертно нагороджений орденом «За мужність» ІІІ ступеня.

Батько Василя Мороза, у пам'ять про сина, облаштував у його рідній школі комп’ютерний клас.


 Купити квартиру в Чернівцях
Коментарі:
Більше новин по темі:
Не пропускайте важливих новин!
Увімкніть сповіщення, та отримуйте новини моментально після публікації