Буковина пам'ятає 25-річного мужнього захисника - сапера Євгенія Басарабу, який поклав життя при обороні Авдіївки

Євгеній Басараба назавжди вписав своє ім’я в історію рідної країни. Сапери одними з перших заходять на звільнені території та прокладають дорогу для решти війська. Вони завжди йдуть попереду, ретельно перевіряючи кожний метр території. Це небезпечна, напружена та відповідальна праця… Саме таким був Євгеній у роботі – відповідальним і завзятим. Та підступний ворог не залишив жодного шансу для молодого хлопчини, у якого було ще все життя попереду…

Євгеній Вікторович Басараба народився 22 липня 1997 року в селі Зелена Липа нині Клішковецької громади. Середню освіту здобув, навчаючись у Перебиковецькій школі. Опісля служив у рядах Збройних сил України, повідомляє Фейсбук-сторінка “Незабутні: Буковина пам'ятає”.

Євгеній був світлою скромною порядною людиною. Він любив своє рідне село, був надійною опорою для батьків. Ніколи не відмовляв у допомозі товаришам, сусідам.

Із перших днів повномасштабного російського вторгнення Євгеній Басараба став на захист України у лавах ЗСУ. Служив сапером в 110-й окремій механізованій бригаді імені генерал-хорунжого Марка Безручка. Отримав медаль «За оборону Авдіївки». Завжди усміхнений, привітний, ввічливий, він був підтримкою для своїх побратимів на передовій.

Життя 25-річного захисника обірвалося 28 грудня 2022 року в населеному пункті Авдіївка Покровського району Донецької області. Він загинув, відбиваючи штурм противника.

Поховали Євгенія Басарабу на сільському кладовищі у рідному селі. У нього залишилися батьки та брат. Захисника нагороджено орденом «За мужність» ІІІ ступеня (посмертно). У селі Перебиківці на фасаді будівлі опорного закладу освіти, де навчався Герой, встановлено меморіальну дошку. А у Зеленій Липі на його честь перейменовано вулицю Головну.


 Купити квартиру в Чернівцях
Коментарі:
Більше новин по темі:
Не пропускайте важливих новин!
Увімкніть сповіщення, та отримуйте новини моментально після публікації