"Або вертаєшся героєм, або 4 роки на зоні": Дикий запропонував змінити підхід до мобілізації
Ветеран АТО, екскомандир роти батальйону Айдар Євген Дикий пропонує радикально змінити підхід в державній політиці щодо вирішення питання з мобілізацією в Україні.
Про це він сказав в інтерв’ю для LIGA.net, пише УНІАН.
"На сьогодні військовозобов’язаний українець стоїть перед вибором: або одягнути форму назавжди або заплатити штраф 25 тис. грн. Так собі вибір", - зазначив він.
Дикий каже, що цей вибір має бути "набагато спрощений".
"От, чоловіче, ти громадянин цієї країни, ти користувався всіма правами, всіма свободами, всіма державними сервісами цієї країни. Ти користувався і дорогами, і школами, і лікарнями, і безвізом. Всім. От тепер ти маєш віддати 4 роки свого життя, щоб ця країна продовжила існувати. Але в тебе лишається вибір. Або ти віддаєш 4 роки в пікселі і вертаєшся героєм, або ти рівно ті самі 4 роки віддаєш зеком на зоні, як безкоштовна робоча сила, і лишаєшся з тавром засудженого", - сказав колишній командир.
Інші заяви Дикого щодо мобілізації
Як повідомляв УНІАН, раніше Дикий заявив про катастрофічну ситуацію в лавах Сил оборони України через нестачу особового складу. Зокрема, через проблеми з мобілізацією українські військові вимушені відступати під натиском російських окупантів.
Дикий вже наголошував, що до "ухилянтів" має бути створена в суспільстві атмосфера нетерпимості. Також він критикував "загальну толерантність" до ухилянтів, наголосивши, що війну проти великої мобілізованої армії виключно силами вмотивованих оборонців виграти неможливо.
Ветеран російсько-української війни зазначив, що вмотивованих добровольців не є більшість в будь-якій країні світу і Україна не виключення. Тому зараз треба мотивувати морально тих, хто ще не пішов на фронт, намагатись достукатись до совісті.
-
На Курщині від мінометного обстрілу загинув 27-річний Герой-штурмовик з Буковини Ігор Кельбас. Прощання завтра у Герці
-
У Чернівцях прощаються з двома полеглими захисниками: старшим сержантом Юрієм Лакустою та солдатом Миколою Череватим
-
На Буковині прощаються з воїном Костянтином Бакревим, який загинув у боях з окупантами
-
На Кельменеччині прощаються з полеглим Героєм молодшим сержантом Володимиром Поліщуком
-
На Буковині попрощалися з полеглим захисником, головним сержантом Ярославом Адамовичем
-
Нацгвардійця Андрія Галюка із Клішковецької громади посмертно нагородили орденом «За мужність» ІІІ ступеня