Золотих та срібних медалей у школах більше не буде: держава не витягує виготовляти таку кількість відзнак
Випускників, які «на відмінно» закінчили школу, більше не нагороджуватимуть золотими та срібними медалями. Наказ МОН про скасування цих нагород набрав чинності.
Скасовано Положення про золоту медаль «За особливі успіхи у навчанні» і про срібну медаль «За успіхи у навчанні», пише Освіторія.
Відтепер у документах будуть використовувати запис «з відзнакою». Водночас запис «Свідоцтво про здобуття повної загальної середньої освіти з відзнакою» залишиться, як і на попередніх документах про освіту.
Причиною такого рішення пояснюють те, що до сьогодні золоті та срібні медалі виготовляли коштом держави, при цьому кількість медалістів в Україні щороку зростала. Отже, перша причина, якою ініціатори пояснювали свою ідею скасувати нагородження відмінників, було заощадження державних коштів.
«У 2024 році виготовлення медалей коштувало державному бюджету 2,936 млн грн. На 2025 рік, за словами представника МОН, бюджетний запит на медалі складає 4,6 млн грн для золотих медалей і близько 1 млн грн для срібних», — писав у своєму Telegram-каналі голова парламентського освітнього комітету Сергій Бабак.
Друга причина скасування золотих і срібних медалей — це відсутність із 2015 року будь-яких преференцій для нагороджених під час вступу до вишу. І, нарешті, третій аргумент, який наводили, зокрема депутати, щоб підтримати ідею припинення фінансування виготовлення золотих і срібних медалей за кошти держбюджету, — це «сприяння недоброчесності» у школі.
«Ще один цікавий факт: списки медалістів формуються і передаються в лютому-березні, тобто за декілька місяців до завершення навчання. Тобто наперед визначено, що тисячі потенційних медалістів будуть «дотягувати» оцінками до кінця року, навіть якщо вони перестануть сумлінно вчитися», — додав Сергій Бабак.
Торік у вересні комітет ВР з освіти, науки та інновацій визнав недоцільним централізоване виготовлення медалей за бюджетні кошти і рекомендував скасувати виготовлення і вручення в школах золотих і срібних медалей державного зразка.
-
Як підготуватися до вступних іспитів без стресу: поради психологів
-
Карантин через ГРВІ: влада Чернівців поки не закриває дитячі садочки, а школи працюватимуть за рішенням дирекцій
-
Вихователі дитсадків Чернівців проти професійної дискримінації та просять і собі «вчительську тисячу». У Ратуші шукають рішення
-
На Буковині функціонуватимуть 62 академічні ліцеї - план мережі старшої школи планує затвердити обласна рада
-
У Чернівцях нагородили переможців першого регіонального туру Всеукраїнського конкурсу «Учитель року – 2025». Хто ними стали?
-
Факультет міжнародних відносин: вартість навчання та перспективи професії