«З 15 новообраних директорів чернівецьких шкіл – 12 осіб абсолютно нові люди» - головна освітянка міста Ірина Ткачук

У Чернівецькій міській раді відбулася пресконференція, під час якої заступник міського голови Юрій Лесюк спільно з очільницею управління освіти Чернівецької міської ради Іриною Ткачук розповіли про результати конкурсу на заміщення вакантних посад директорів шкіл. Також про конкурсний шлях та плани на майбутнє розповіли троє новопризначених директорів шкіл. Присутні були Сергій Кизима, Сергій Білоус та Станіслава Кушнір.

Юрій Лесюк поділився, що вдалося зробити все що планували. Всі тестові завдання були зашифровані як для учасників, так і для членів комісії.

«Ми планували провести прозорий, чесний конкурс. Багато хто не вірив, що можливо провести прозорий конкурс. Та нам це вдалося і наразі маємо нових керівників, а також тих, хто працював раніше. Не обійшлося звісно без скандалів. Але такі реалії конкурсу – хтось виграє, хтось ні».

Заступник міського голови зауважив, що останнім часом у галузі освіти відбуваються приємні події. Хоча раніше ситуація була дуже печальною і всі думали, що все куплено: «Недавно призначили нову начальницю управління освіти і завершився конкурс на посади директорів шкіл. Йде мова про 19 шкіл. У цих школах у директорів, які їх очолювали, закінчилися контракти. Відповідно був оголошений конкурс».

Як повідомила Ірини Ткачук з 19 шкіл нових керівників отримали 15 навчальних закладів: «З 15 переможців конкурсу на посади директорів чернівецьких шкіл – 12 абсолютно нові люди й сьогодні ми запросили директорів, які вперше стануть директорами.

Взагалі на конкурс подалося 45 претендентів на 19 закладів освіти, одна кандидатка була недопущена до проходження конкурсу. Вона написала заяву про те, що знімає свою кандидатуру. Відповідно на 19 шкіл було 44 претенденти. Були школи, де було по 1 кандидату, а були школи, де було по 4 і навіть 6 кандидатів. Особливістю даного конкурсу було те, що Сергій Кізіма подався на 2 школи: 14 та 41, і Руслана Бабух, яка подалася відразу на 3 школи: 5, 6 та 30, перемогли відразу у двох школах. Відповідно вони обирали місце подальшої роботи. Сергій Кизима обрав 14 школу, а Руслана Бабух – школу №5».

Відтак у ще 4-х школах у серпні проведуть конкурси. У двох школах (№ 3 та 20) конкурс визнали таким, що не відбувся, а в № 6 та 41 – переможці, як вище обрали інший заклад.

Як розповів Юрій Лесюк всі учасники відбору пройшли 2 етапи – тестування, вирішення ситуаційних завдань й презентували перспективний план розвитку загальної середньої освіти.

Ірина Ткачук розповіла, що були випадки тиску з боку педагогічних колективів: «Після публічного знайомства до нас зверталися деякі кандидати з проханням зняти їхні кандидатури. Ми просили їх цього не робити і пройти конкурс. Власне такий тиск чинився, що люди не хотіли йти далі на конкурс.

Очільниця управління освіти Чернівецької міської ради Ірина Ткачук

Також хочу розповісти, що мені писали у соціальних мережах багато вчителів, викладачів коледжів, цікавилися чи можна подаватися на конкурс. Я відповідала особисто і люди були вдячні за роз’яснення. Всі побачили, що конкурс проводиться прозоро і що можна брати участь та перемагати, будучи найкращими».

Пригадали на пресконференції й скандал з анонімним листом батьків учнів Чернівецького багатопрофільного ліцею №4. Нагадаємо, люди надіслали до управління освіти повідомлення, не зважаючи на результати конкурсу, директором школи все одно стане конкретна особа і що про це знає вся школа. Начальниця управління освіти Чернівецької міської ради Ірина Ткачук, не зважаючи на анонімність звернення, миттєво відреагувала і запевнила, що конкурс буде проведено прозоро. У чому власне всі невдовзі й переконалися.

На пресконференції також були присуніми кілька новообраних директорів шкіл - Сергій Кизима, Сергій Білоус та Станіслава Кушнір

Сергій Кізіма здобув перемогу у школах: спеціалізованій школі № 41 та ЗОШ № 14.

– Цього року школа №41 відзначатиме 30-річний ювілей. За цей час зроблено максимально багато, в школі уже створено сучасний освітній простір. Тому основне завдання - зберегти усе це і щось доповнити. У 14-тій школі є чудова нагода щось зробити на контрасті. Попередній керівник, який працював на посаді 42 роки, зберіг школу, але сьогодні хочеться дати поштовх і нове дихання педколективу, учнівській та батьківській громаді. І особисто для себе вважаю, що більш результативним я буду на посаді директора ЗОШ № 14. Там більше простору для ідей і творчості, - поділився Сергій Кизима.

Новообраний директор додає, що дуже чекав проведення конкурсу: «В багатьох обласних центрах України такі конкурси почали проводитися з 2015 року. У нас чомусь це відбулося під час останнього етапу, коли можна провести цей конкурс. Вибір був абсолютно усвідомлений для мене. Прозорість була максимальна від початку і до завершення конкурсу».

Сергій Білоус очолив школу №16. За 21 роки роботи у галузі освіті – викладав трудове навчання. Каже, що працювати любить і впевнений, що вдасться вивести навчальний заклад на ще вищий рівень: «Моє рішення було виважене. А прийняв я його за 4 дні до завершення подачі документів. Той заклад освіти, який я вибрав для себе – це є мій рідний заклад. Я в ньому навчався, працюю і вся моя педагогічна діяльність пов’язана з цим закладом. Для мене конкурси не є чимось новим. Попередня моя трудова діяльність на посаді головного спеціаліста Управління освіти Чернівецької міської ради і на посаді начальника відділу взаємодії з органами місцевого самоврядування дали мені відчути, що таке конкури. Тож страху не було взагалі.

Сергій Білоус (зліва на фото) очолив школу №16, а Станіслава Кушнір (справа) - стала директоркою ЗОШ №11

Новопризначена директорка ЗОШ №11 Станіслава Кушнір раніше працювала вчителькою початкових класів.

- Я хотіла перевірити, чи справді конкурс прозорий і чи може будь-який рядовий учитель претендувати на таку посаду. Можу на 100% сказати, що кожен учитель, який працює над собою, хоче змін в освіті повинен йти на такі конкурси, повинен себе перевіряти, вдосконалювати і тоді ми всі разом змінимо освіту. Так, це титанічна праця, це багато зусиль, але воно того варто».

Серед основних цілей новообрані директори ставлять за мету створення автономності навчальних закладів, розвиток нових форм освітнього процесу,залучення додаткових коштів на розвиток закладів освіти, оцифрування освітнього процесу, запобігання булінгу та інші.

- Одним із пріоритетів є запровадження іміджевої політики в закладі. Хочу, щоб про 14-ту школу говорили як про сучасний заклад освіти, щоб збільшилася кількість учнів, щоб педагогам було комфортно і щоб батьки та учні були задоволені якістю надання освітніх послуг. Це моє основне завдання, - сказав у коментарі «БукІнфо» Сергій Кизима.

- Якщо говорити безпосередньо за міську раду, то одна з основних вимог, яку ми ставимо перед новообраними керівниками – це нульова толерантність до корупції. Якщо ми провели прозорий конкурс і граємо за цими правилами, то й відсутність корупції – одна з основних вимог, - зазначив Юрій Лесюк

У коментарі БукІнфо новопризначені директори розповіли, що кадрового голоду у очолюваних ними закладах немає. Однак є потреба у психологу, асистентах вчителя, потрібен й вчитель трудового навчання, фізичного навчання, захисту Вітчизни. За вакансіями потрібно слідувати на сайті міського управління освіти і звертатися за вказанами контактами.

Альона ЧОРНА, спеціально для БукІнфо (с)
Фото авторки

До речі:


 Купити квартиру в Чернівцях
Коментарі:
Більше новин по темі:
Не пропускайте важливих новин!
Увімкніть сповіщення, та отримуйте новини моментально після публікації