В Україні скасували обов'язкове ДПА для випускників шкіл

В Україні скасували обов'язкову державну підсумкову атестацію у форматі зовнішнього незалежного оцінювання (ЗНО) для випускників шкіл у 2021 році.

Таке рішення у вівторок, 13 квітня, на позачерговому засіданні більшістю голосів – 298 – підтримали депутати Верховної Ради України. Вони проголосували за законопроєкт №5014.

В Україні скасували обов'язкове ЗНО для випускників шкіл

В Україні скасували обов'язкове ЗНО для випускників шкіл

На офіційному сайті "Слуги народу" пояснили, що учні випускних класів, які не планують вступати во вищих навчальних закладів, можуть скласти державну підсумкову атестацію (ДПА) у школі та не приходити на ЗНО. Це дозволить зменшити на 15-20% кількість людей у пунктах тестування та скоротити ризик зараження коронавірусом.

Як зазначив у Telegram міністр освіти і науки України Сергій Шкарлет, учні 11-х класів мають право за власним бажанням пройти ДПА, зокрема у форматі ЗНО.

"Це важливе рішення з огляду на пандемію коронавірусу з метою гарантування рівних можливостей для учнів", – наголосив міністр.

ЗНО в 2021 році.
ЗНО в 2021 році. Джерело: Слуга народу

Скріншот.
Скриншот. Джерело: Сергій Шкарлет у Telegram

Як повідомлялося раніше, у 2020 році українським школярам також давали можливість проходити державну підсумкову атестацію добровільно.


Коментарі:
Більше новин по темі: