Топ серіалів та фільмів для вивчення чеської мови: можливості інтерактивного навчання

Чехія – одна з країн, куди багато українців їздять на роботу та куди вирушило багато наших співвітчизників шукати притулок, коли розпочалася повномасштабна війна в Україні. Також ця держава є популярною серед абітурієнтів, які хочуть отримати диплом європейського зразка. Відразу 5 чеських вишів включені в топ-1000 ВНЗ ЄС, тож навчання в них не тільки дає змогу отримати якісні знання, а й надає перевагу при працевлаштуванні *.

Загалом, мета перебування може бути різною, проте нагальною потребою для кожного українця є знання мови. Цей навик необхідний для спілкування з оточуючими і пояснення своїх потреб, загалом дозволить почуватися в Чехії більш впевнено та комфортно. Тож варто приділити увагу вивченню мови. Для цього сьогодні є безліч можливостей та способів, в тому числі і досить цікавих.

Підготовлено за підтримки освітнього маркетплейсу BUKI:
https://buki.com.ua/ru/tutors-online/cheshskiy-yazyk/b1-b2/

Сучасні методи вивчення чеської мови

Існують різні способи, які включають в себе і традиційні підходи, і більше сучасні. Так, серед популярних можна відзначити:

  • курси;
  • вивчення з репетитором;
  • онлайн-ресурси. Серед популярних в Україні: BUKI та BukiSchool. Тут можна не тільки знайти корисні матеріали, а й курси чи репетитора для будь-якого рівня володіння чеською;
  • додатки на смартфон, як Duolingo чи Lingoda,;
  • відео-курси на YouTube;
  • інтерактивне навчання, яке передбачає вивчення по серіалам та фільмам.

Між собою ці методики суттєво відрізняються перш за все підходом. Наприклад, при використання традиційних методів від учнів вимагається серйозність, зосередження на правилах граматики та лексики. А от інтерактивне навчання навпаки – це більш захоплюючий та легкий підхід . При цьому він є одним з найбільш ефективних, бо навчання проходить цікаво та непримусово.

Переваги вивчення мови через фільми

Головна – це можливість одночасного вивчення граматики, лексики та аудіювання від носіїв. Фільми та серіали – це класний спосіб навчитися сприймати мову на слух та зрозуміти правила побудови речень, використання тих чи інших лексичних конструкцій. До того ж, вони дають змогу практикувати саме сучасну розмовну мову, тому не буде проблем порозумітися з населенням країни. До переваг ще можна віднести і наступні фактори:

  • доступність. Знайти кінострічки чи серіали на будь-який смак можна в інтернеті;
  • безкоштовність. Єдині можливі витрати – це оплата цифрового телебачення, якщо ви дивитися фільми по ТБ;
  • універсальність. Метод підходить, як початківцям, так і тим, хто вже має базовий рівень знань.

Ну і не слід нехтувати таким показником, як цікавість. Чеське кіно – це можливість не лише практикувати вимову носіїв на слух, а у чудовий шанс розібратися в сучасній лексиці, зрозуміти культуру сусідньої країни, менталітет народу, познайомитися з традиціями та звичаями.

Як обрати фільми для вивчення чеської

Перш за все, треба визначитися з рівнем, бо він може бути різним в залежності від причини перебування в Чехії. Наприклад, вимушені переселенці, які раптово поїхали в Чехію, навряд чи володіють хоча б основами цієї мови, а от абітурієнти, які планують вступ до чеських ВНЗ можуть вже мати певний багаж знань. Для початківців і тих, хто хоче покращити свої навички потрібні підходи.

Тим, хто тільки починає вчити чеську краще обирати фільми чи серіали з максимально простим сюжетом та легкими діалогами. Так можна освоїти основні фрази та слова для спілкування на початковому рівні. Дуже добре допомагає зрозуміти суть та швидше вивчити мову наявність субтитрів, тому краще віддавати перевагу таким кінострічкам.

Інша справа – абітурієнти, люди, які планують переїзд чи працювати в Чехії. Їм вже відразу треба вміти пояснити свої потреби та дізнатися потрібну інформацію, тож починати вивчати мову та знайомитися з чеською культурою варто заздалегідь – на курсах чи з репетитором. Фільми та серіали допоможуть покращити розмовний рівень та сприймання мови на слух. Причому обирати можна кінострічки без субтитрів та з більш складною лексикою.

Топ-фільмів та серіалів для вивчення мови

Чеський кінематограф багатий на цікаві кінострічки, причому деякі з них, навіть не дуже старі, вже стали класикою. Тож для вивчення чеської мови можна порадити наступні фільми і серіали:

1. Pelišky

Це класика чеського кінематографу, випущена на екрани в 1999 р. Чудова комедія з елементами драми, яка освітлює життя двох сімей в Празі в 60-ті роки. За сюжетом діти с обох сімей товаришують попри те, що політичні переконання їх батьків мають суттєві розбіжності. В фільмі досить прості фрази, до того ж легко здогадатися сенс сказаного за рахунок майстерної гри акторів та зрозумілого сюжету.

2. S tebou mě baví svět

Це сімейна комедія 1982 року. По сценарію троє татусів-друзів опиняються на сімейному відпочинку в горах з 6-ма дітьми. Вони намагаються не лише встановити довірливі відносини з підростаючим поколінням, а й постійно потрапляють в кумедні ситуації, особливо, коли приїхали їх дружини. Фільм простий, зрозумілий та побудований на легких діалогах.

3. Šťastný nový rok

Це комедія 2019 року в якій розповідається про події напередодні нового року, освітлюються відмінності поколінь, жіноча дружба, загалом стосунки та кохання. Сюжет зрозумілий, фільм наповнений сучасною лексикою та зрозумілими, легкими діалогами.

4. Пофарбоване пташеня

Це фільм чесько-українського виробництва, в основі якого одноіменний бестселер Єжи Косинського, польско-американського письменника. Сюжет розповідає про долю маленького єврейського хлопчика в роки Великої Вітчизняної війни, який залишився сам та вимушений боротися за своє життя. Кінострічка не проста, але для людей з базовим рівнем знання мови добре підійте для практики сприймання чеської на слух.

5. Бачення метелика

Це сучасна кінострічка 2022 року, знята у копродукції Чехії, України, Хорватії та Швеції. В основі сценарію розповідь про аеророзвідницю з позивним іменем «Метелик» після її повернення з полону. Крім радості від зустрічі з близькими, вона стикається і з новими викликами, які приготувало їй її нове життя. Фільм з досить складною лексикою, тому краще дивитися його тим, хто вже має певний рівень знань.

6. Осінні спогади

Це кінострічка знята в сумісному виробництві іранським режисером з чеськими кінематографістами та українськими акторами. Одну з ролей зіграв Дмитро Лінартович – відомий сучасний артист та суспільний діяч. В основі сценарію драматично-романтичний сюжет в якому розповідається про стосунки біженки з Іраку, пораненого солдата та скульптора-вдівця в якого закохана сестра його покійної дружини.

Можна також знайти інші відомі серіали та кінострічки, випущені режисерами з інших країн, перекладені на чеську мову. Вони знайдуться і на каналах чеського телебачення чи на стрімінгових платформах.

Як зробити вивчення чеської більш ефективним

Фільми та серіали в якості джерела знань для українців в Чехії – це дійсно дієва та цікава методика. Але її можна покращити. Для більш ефективного навчання радимо вести власний словник та розмовник, куди треба виписувати поширені слова та фрази з кінострічок, які використовуються у спілкування. Варто також вмикати субтитри. По ним легко відслідковувати граматичну основу та принцип побудови речень різних типів.

Проте самотужки розбиратися з правилами граматики, без яких важко побудувати правильне речення досить складно. Щоб зрозуміти їх, краще використовувати і інші методи, наприклад, навчання з репетитором, курси чи спікінг-клаби. Ці способи допоможуть швидше освоїти чеську, розібратися з особливостями цієї мови та загалом покращити результат, заради якого і прикладаються зусилля.

* На правах реклами


 Купити квартиру в Чернівцях
Коментарі:
Більше новин по темі:
Не пропускайте важливих новин!
Увімкніть сповіщення, та отримуйте новини моментально після публікації