Сьогодні виповнюється 146 років від заснування Чернівецького університету (нині - ім.Юрія Федьковича)

Чернівецький національний університет імені Юрія Федьковича — один із найстаріших університетів в Україні. 4 жовтня 1875 р. відбулося урочисте відкриття університету, якому було надано назву Чернівецький університет ім.Франца-Йосифа.

За свою історію Університет кілька раз змінював назви:

З 1875—1918 pp. Носив назву ім. Франца Йозефа. Під час Першої світової війни діяльність університету була порушена. Після розпаду Австро-Угорської імперії 1918 року і прилучення Буковини до Румунського королівства університет до 1940 р. вважався румунським вищим навчальним закладом і носив назву Universitatea Regele Carol I din Cernăuţi (1919—1940).

1940 року після приєднання Буковини до УРСР, університет реорганізовано у державний вищий навчальний заклад з українською мовою та новою назвою «Чернівецький державний університет».

1989 року Чернівецькому університетові присвоєно ім'я Юрія Федьковича.

11 вересня 2000 року Указом Президента України Чернівецькому державному університету імені Юрія Федьковича надано статус національного. 29 червня 2011 р. центральний корпус університету було включено до списку Світової культурної спадщини до ЮНЕСКО.

Станом на квітень 2020 року Чернівецький національний університет імені Ю.Федьковича займає п'яте місце у рейтингу вищих навчальних закладів України.

Також завдяки Інституту фізико-технічних та комп’ютерних наук Чернівецький національний університет увійшов у десятку найпопулярніших вишів для ІТ-галузі.

В університеті діє одна з найбагатших книгозбірень – Наукова бібліотека з фондом у майже 2,8 млн. примірників, видавництво ЧНУ «Рута», спорткомплекс, дослідне господарство, ботанічний сад, геофізична обсерваторія, природничий, геологічний та етнографічний музеї, історико-архітектурний музейний комплекс, інформаційно-телекомунікаційний центр, Центр управління об’єктом ЮНЕСКО та ін.

Як повідомляє офіційна сторінка ЧНУ у Фейсбук, сьогодні, 4 жовтня з нагоди святкування 146-ї річниці з дня заснування Чернівецького національного університету імені Юрія Федьковича, відбудуться безкоштовні оглядові екскурсії територією Резиденції митрополитів Буковини і Далмації.


Коментарі:
Більше новин по темі:
Не пропускайте важливих новин!
Увімкніть сповіщення, та отримуйте новини моментально після публікації