Через значне зростання захворюваності на COVID-19 у школах Буковини хочуть заборонити очне навчання

Заборонити з 1 листопада проводити очне навчання у школах середньої освіти усіх форм власності.

Таке рішення ухвалили на засіданні обласної комісії ТЕБ та НС сьогодні, 31 жовтня, про це пише molbuk.ua.

Департамент освіти Чернівецької ОДА має повідомити усім керівникам навчальних закладів про рішення обласної комісії ТЕБ та НС.

Мобільні бригади проводитимуть перевірки навчальних закладів.

У школах, де не будуть дотримуватися протиепідемічних заходів, засновників притягуватимуть до відповідальності. Також буде заборонено навчання у закладах позашкільної освіти.

На засіданні комісії зазначили, що наразі місця в обласній дитячій лікарні заповнені, розгортають додаткові місця у міській дитячі лікарні.

ОНОВЛЕНО

Через стрімке поширення коронавірусу Чернівецька область може перейти у "червону" зону. Для зменшення кількості нових хворих рекомендують обмежити очне навчання у школах.

Про це йшлося на засіданні обласної комісії ТЕБ та НС, пише МБ.

"Прийняли рішення обмежити очне навчання ще на два тижні у школах після канікул. Це пов’язано з тим, що на початку канікул у 12% дітей фіксували нові випадки коронавірусу. Тиждень, проведений на канікулах, показав, що рівень виявлення випадків серед дітей зменшився. І була необхідність, 29 жовтня, повідомити органам місцевого самоврядування про карантинні обмеження, щоби область залишалася у "помаранчевій" зоні і не переходила у "червону" зону", - сказав заступник голови Чернівецької ОДА Богдан Ковалюк.

Як нагадали у Чернівецькій ОДА, обмеження "червоної" зони передбачають заборону надання низки медичних послуг, коли лікують лише екстремальні випадки. Також є заборона роботи багатьох суб’єктів господарювання, зокрема робота непродовольчих ринків.

"За 2-3 дні показники можуть наблизитися до показників "червоної" зони. Потрапити до "червоної" зони можна досить швидко. А виходити з неї доведеться значно довше", - зазначив Богдан Ковалюк.

У школах рекомендують або продовжити осінні канікули, або запровадити дистанційне навчання на два тижні.

"Деякі голови місцевих громад заявили, що обмеження не потрібні, бо діти не хворіють. І найгірша ситуація у Чернівцях, де керівництво міста не бачить аргументів заборони очного навчання", - сказав посадовець.

Головний санітарний лікар Буковини Наталя Гопко заявила, що такими обмеженнями у навчанні намагаються зберегти контрольованість ситуації.

"Ми йдемо на випередження, щоби зберегти здоров’я наших людей і дозволити системі охорони здоров’я працювати без надмірного навантаження. У нас вже зараз велика кількість втрат", - пояснила Наталя Гопко.


Коментарі:
Більше новин по темі:
Не пропускайте важливих новин!
Увімкніть сповіщення, та отримуйте новини моментально після публікації