В Австралії виявлений "загублений світ" з небаченими досі тваринами

ОЧЕВИДНЕ-НЕЙМОВІРНЕ / 


Австралійські зоологи під час експедиції з'ясували, що важкодоступний гірський район в північно-східній частині материка є притулком відразу для низки раніше невідомих видів тварин.

 

Вкажемо, що йдеться не про комах, а про хребетних - одну жабу, ящірку і гекона. Біологи вважають, що в цьому гірському районі є й інші невідомі раніше види. Деталі з посиланням на знімальну групу каналу National Geographic, яка також взяла участь в експедиції, і матеріал вчених у журналі Zootaxa наводить Phys.org.

У повідомленні зазначено, що всі три види були знайдені буквально за кілька днів роботи на плоскогір'ї в національному парку Кейп-Мельвілль. Ландшафт в цьому районі можна описати як важкопрохідне плато, яке всипане безліччю каміння різного розміру, від невеликих кругляків до брил розміром з невеликий будинок.

Saltuarius eximius (всі назви дано першовідкривачами і згадані в наукових статтях), раніше невідомий вид геконів, має тіло завдовжки близько двадцяти сантиметрів. Коричнева плямиста розмальовка, на думку вчених, йде на користь маскування - тварина може довго підстерігати здобич у засідці, використовуючи свою малопомітність.

Більше того, зоологи знайшли маленьких (довжина тіла 4,2 сантиметра) ящірок Saproscincus saltus і жаб Cophixalus petrophilus, які під час сухого сезону серед каменів ховаються в щілинах з більш вологим мікрокліматом.
 

Додамо, що віддалені райони, ізольовані горами і зарослі лісом, в багатьох регіонах залишаються маловивченими. У гірських джунглях вчені вже на початку двадцять першого століття виявляли нові види тварин, серед яких були навіть примати - їх знайшли в Конго. 

 

БукІнфо (с)

Фото: Conrad Hoskin, Zootaxa, 2013


 Купити квартиру в Чернівцях
Більше новин по темі:
Не пропускайте важливих новин!
Увімкніть сповіщення, та отримуйте новини моментально після публікації